Skuteczne negocjacje handlowe – czyli jak odnieść sukces w biznesie

Kluczem do zwiększenia poziomu korzystności zawieranych umów handlowych jest dobrze wykwalifikowana kadra potrafiąca odpowiednio poprowadzić negocjacje. Skuteczne negocjacje to taki, które z jednej strony odpowiednio zabezpieczą interesy firmy, ale jednocześnie ich wynik finalny nie będzie negatywnie wpływać na klienta, czy podmiot współpracujący. 

   

  Kluczem do zwiększenia poziomu korzystności zawieranych umów handlowych jest dobrze wykwalifikowana kadra potrafiąca odpowiednio poprowadzić negocjacje. Skuteczne negocjacje to taki, które z jednej strony odpowiednio zabezpieczą interesy firmy, ale jednocześnie ich wynik finalny nie będzie negatywnie wpływać na klienta, czy podmiot współpracujący.

  Zła umowa to nie tylko ta, która w niedostateczny sposób zabezpiecza interesy firmy, ale również taka, która w sposób negatywny wpływa na kondycję drugiej strony. Może się ona bowiem poczuć oszukana i nie będzie chciała ponownie podjąć współpracy. Mając to na uwadze warto pamiętać o odpowiednim wyszkoleniu personelu zajmującego się kwestiami negocjacji różnego rodzaju.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia z negocjacji - weź udział w negocjacyjnej grze i zdobądź praktyczne umiejętności z zakresu negocjacji. Zwiększ pewność siebie, poznaj zasady komunikacji w negocjacjach i skutecznie prowadź rozmowy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z programem szkolenia z negocjacji.

  Mogą Cię również zainteresować: szkolenie techniki sprzedaży, szkolenia dla sprzedawców.

  Szkolenia negocjacje handlowe przeznaczone są przede wszystkim dla osób prowadzących negocjacje handlowe z kupcami o bardzo mocnej pozycji na rynku lub też z wymagającymi klientami. Przydadzą się one również handlowcom, kierownikom, dyrektorom, czy managerom działów do spraw klientów, czy działów sprzedaży.

  Innymi zainteresowanymi mogą być też przedstawiciele handlowi lub regionalni kierownicy sprzedaży. W końcu, szkolenie jest perfekcyjne dla samych właścicieli podmiotów gospodarczych, osób zarządzających zespołami handlowymi, tych osób, które chciałyby rozpocząć karierę zawodową w branży handlowej, a w końcu dla wszystkich tych, którzy po prostu chcą rozwijać swoje umiejętności.

  Wszyscy uczestnicy szkolenie zastaną nauczeni w jaki sposób prowadzić negocjacje, by ich finalnym efektem było osiągnięcie sytuacji korzystnej dla obu stron (sytuacja win-win), dowiedzą się jak wynegocjować korzystne warunki handlowe i jak osiągać postawione cele w relacjach z poszczególnymi klientami.

  Wszyscy uczestnicy szkolenie poznają też wiele praktycznych umiejętności w tym między innymi: w jaki sposób zmienić wątpliwości i zastrzeżenia potencjalnego klienta lub kooperenta w jego oczekiwania i potrzeby, jak radzić sobie z różnego rodzaju postawami roszczeniowymi, jak przeciwdziałać manipulacjom i różnego typu presjom, a w końcu jak wyprowadzić negocjacje z impasu jeżeli dojdzie do sytuacji, w której żadna ze stron nie będzie chciała ustąpić.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.