Skuteczny sprzedawca

echniki negocjacji właściwie powtarzają się niezależnie od gałęzi biznesu gdzie są stosowane. Można je podzielić na te etyczne i nieetyczne, tzw. manipulacyjne…

zdjęcie - (the_title())

  Większość z nich jest jednak domeną osób, które w realny sposób mogą kształtować ceny i warunki danego kontraktu. W najtrudniejszej sytuacji negocjacyjnej są sprzedawcy. Są to najczęściej osoby, które oferują dany produkt lub usługę i w większości przypadków nie mają wpływu na cenę, pakiet, dodatkowe gratyfikacje.

  Nie mogą stosować manipulacji, muszą być jak najbardziej merytoryczni i samymi korzyściami płynącymi z posiadania danego produktu muszą zachęcić klienta do skorzystania z ich oferty. Nie mogą być przy tym zbyt nachalni ponieważ osiągną efekt odwrotny od zamierzonego. Najważniejsza będzie autoprezentacja i umiejętność aktywnego słuchania. Jeżeli kto klient przychodzi do nas z problemem w pierwszym momencie zwróci uwagę na nasz wygląd, postawę, naszą uwagę, którą mu poświęcamy.

  Z pewnością lepszym pomysłem jest uważne słuchanie niż patrzenie się w ekran monitora (nie będziemy wyglądać na zapracowanych tylko na nieuważnych). Znaczenie ma odpowiednie zadawanie pytań. Kluczowa natomiast będzie wiedza merytoryczna o danym produkcie. Dzięki temu stopniowo możemy przedstawiać kolejne korzyści płynące z jego posiadania.

  Jak pracować z trudnym klientem? Co to jest Seek&sale training i jak zostać hunterem sprzedaży? Jak skutecznie negocjować. Jak radzić sobie z psychomanipulacją w biznesie? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe. Zapraszamy.

  Jak to nazwać inaczej niż zasadą pochodzącą z technik negocjacji zwaną stopniowym ustępowaniem? Okazuje się, że w sprzedaży wykorzystamy te same techniki, które stosują prezesi wielkich firm i zawodowi negocjatorzy. W końcu sprzedać to negocjacje między sprzedawcą, który chce osiągnąć korzyść jaką jest sprzedaż produktu, a klient chce mieć przeświadczenie, że znalazł właśnie to czego szukał (bez stosowania manipulacji i półprawd, które działają na naszą niekorzyść i są nieetyczne).

  Techniki negocjacji w sprzedaży będą polegać na stopniowym budowaniu argumentacji, przedstawianiu kolejnych korzyści, odpowiadaniu na pytania, przedstawieniu kilku propozycji tak aby były najbardziej optymalne dla danego klienta. Także w takich negocjacjach warto zadbać o przyjemną atmosferę.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.