Sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy

Nie da się ukryć, że stres jest nieodłączną częścią ludzkiego życia. Każdego dnia spotyka nas mnóstwo sytuacji, które mogą w nas wzbudzać negatywne emocje. Bardzo powszechny jest stres w środowisku pracy. Stres w środowisku pracy niestety nie sprzyja właściwej realizacji zadań firmowych.

Gamma - Sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy


Sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy


Nie da się ukryć, że stres jest nieodłączną częścią ludzkiego życia. Każdego dnia spotyka nas mnóstwo sytuacji, które mogą w nas wzbudzać negatywne emocje. Bardzo powszechny jest stres w środowisku pracy. Stres w środowisku pracy niestety nie sprzyja właściwej realizacji zadań firmowych.

Nierzadko stres generuje również konflikty pomiędzy pracownikami. Nadmierny stres bardzo źle wpływa również na relacje na linii podwładny-przełożony, przez co przepływ informacji na poszczególnych szczeblach może być utrudniony. Nie można również nie zauważyć negatywnego wpływu stresu na zdrowie pracowników. Każdemu pracodawcy powinno zaś zależeć na tym, aby firma dobrze prosperowała.

Aby ustrzec firmę i pracowników przed negatywnymi skutkami stresu, warto przeprowadzić szkolenie jak radzić sobie ze stresem. Przeprowadzenie takiego szkolenia można zlecić specjalistycznej firmie zewnętrznej. Najlepiej byłoby, gdyby przeprowadzeniem takiego szkolenia zajął się psycholog. Ważne, aby szkoleniowiec był doświadczony. Doświadczenie pozwoli bowiem na przeprowadzenie szkolenia, które będzie skuteczne.

Szkolenie stres w pracy powinno być przeprowadzone w siedzibie firmy. Poprawi to wizerunek miejsca pracy. Pracownikom biorącym udział w szkoleniu warto rozdać broszury, dzięki którym będą oni mogli zapoznać się z planem szkolenia. Doświadczony i wyedukowany szkoleniowiec nauczy pracowników jak rozpoznawać negatywne symptomy stresu oraz jak im zapobiegać.

Szkolenie antystresowe sprawi, że pracownicy poznają techniki skutecznego radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy. Po przyjściu z pracy dobrze byłoby, gdyby pracownicy nauczyli się odpoczywać. Waga odpowiedniego odpoczynku jest bowiem nie do przecenienia. Jeżeli tylko istnieje taka możliwość, warto byłoby zapoznać pracownika ze sposobami radzenia sobie z agresją. Agresja generuje bowiem niepotrzebny stres i prowokuje konflikty.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeden z najbardziej uznanych ekspertów prawnych, Łukasz Prasołek,  prowadzi szkolenie dotyczące przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi – w oparciu o orzecznictwo sądowe. Zapraszamy PRZECIWDZIAŁANIE MOBBINGOWI I DYSKRYMINACJI W MIEJSCU PRACY

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Radzenie sobie ze stresem szkolenie powinno zostać wzbogacone o kurs komunikacji interpersonalnej. Dzięki takiemu kursowi każdy pracownik będzie miał możliwość nauczenia się skutecznej komunikacji. Skuteczna komunikacja między pracownikami jest nie do przecenienia.

Nie da się ukryć, że wzajemna niechęć między pracownikami może upośledzać przekazywanie informacji. Jak zaś powszechnie wiadomo, niewłaściwie przekazane informacje mogą sprawić, że realizacja zadań w firmie będzie nie tylko utrudniona, ale wręcz niemożliwa. Osoby pełniące stanowiska kierownicze powinny ponadto nauczyć się w jasny sposób precyzować polecenia. Polecenia służbowe powinny być pozbawione niedomówień. Jeśli tak będzie, pracownik nie będzie musiał zastanawiać się nad tym jak należy wykonać zlecone zadanie. Bardzo ważna jest również nauka asertywności.

Pracownik powinien wiedzieć, że jeśli zlecane mu są zadania ponad jego siły, ma prawo odmówić ich wykonania. Oczywiście nie należy tego nadużywać. Nierzadko zdarza się jednak, że przepracowany pracownik nie umie odmówić przełożonemu i zgadza się na wykonanie kolejnego zadania.

Tymczasem należy mieć na uwadze, że jeśli ktoś ma za dużo pracy, wykonuje ją znacznie mniej efektywnie. Reasumując powyższe rozważania, z łatwością można stwierdzić, że stres w miejscu pracy jest powszechny i niestety nieunikniony. Stres negatywnie wpływa na zdrowie i jakość życia pracowników. Nie da się również ukryć, że znacząco pogarsza jakość świadczonej pracy.

Stres i kumulowanie napięć sprzyja rozwojowi wrogich i agresywnych postaw wśród pracowników. Aby uniknąć negatywnego wpływu stresu na pracowników, warto przeprowadzić szkolenie antystresowe. Szkolenia o tematyce radzenia sobie ze stresem powinny być przeprowadzane regularnie. To nie może być jednorazowa akcja. Warto również pamiętać o tym, aby szkolenia przeprowadzał doświadczony szkoleniowiec.

Szkolenia antystresowe warto wzbogacić o kurs komunikacji interpersonalnej. Jak bowiem wiadomo, komunikacja w firmie jest niezbędna. Właściwa komunikacja ułatwia wykonywanie zadań w firmie. Jeżeli pracownik potrafi jasno i precyzyjnie komunikować swoje plany i cele, praca staje się przyjemniejsza i bardziej efektywna.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.