Szkolenia antymobbingowe dla pracowników

Jak przeciwdziałać mobbingowi? To pytanie, które zajmuje czas wielu pracodawców. Mobbing jest formą znęcania się nad innymi, często przy wykorzystaniu zalet, jakie niesie za sobą pozycja sprawcy nękania i poniżania. To główny powód, dla którego często ofiary mobbingu nie zgłaszają pracodawcy działań – kieruje nimi strach oraz obawa, że szef uwierzy w słowa wyżej postawionego pracownika. Mobbing to także zjawisko, które często jest ukryte, a do niedawna wcale się o nim nie mówiło. 

 
Jak przeciwdziałać mobbingowi? To pytanie, które zajmuje czas wielu pracodawców. Mobbing jest formą znęcania się nad innymi, często przy wykorzystaniu zalet, jakie niesie za sobą pozycja sprawcy nękania i poniżania.

To główny powód, dla którego często ofiary mobbingu nie zgłaszają pracodawcy działań - kieruje nimi strach oraz obawa, że szef uwierzy w słowa wyżej postawionego pracownika. Mobbing to także zjawisko, które często jest ukryte, a do niedawna wcale się o nim nie mówiło.

Zdarza się również, że jest lekceważony przez pracodawcę lub menedżera, który uważa, że stosunki między pracownikami nie zawsze są dobre i jest to naturalny element życia w społeczeństwie - istnieje jednak zasadnicza różnica między chłodnym podejściem dwóch pracowników do siebie, a nękaniem i poniżaniem, które jest karalne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie antymobbingowe dla pracowników - które zachowania są już mobbingiem a które nie są, mimo że pozornie mogą tak wyglądać? Celem szkolenia z antymobbingu jest przeciwdziałanie zachowaniom mobbingowym i dyskryminacji w miejscu pracy. Aby ten cel osiągnąć szkolenie oddziałuje na uczestników na dwóch płaszczyznach: poszerza wiedzę pracowników na temat mobbingu oraz zwiększa ich wrażliwość na zachowania mobbigowe w pracy. 

Zapoznaj się również ze szkoleniami: komunikacja interpersonalna szkolenie, szkolenia administracja.

Aby skutecznie przeciwdziałać mobbingowi, powinniśmy dbać o atmosferę w miejscu pracy, starać się nie dopuszczać do niepotrzebnej i skrajnej rywalizacji oraz stwarzać dogodne warunki do integracji i zaciśnięcia relacji między pracownikami. Czasem mobbing jest wynikiem nieznajomości prawa: zarówno ze strony ofiar, jak i samych sprawców. Z jednej strony ofiary nie znają procedur oraz nie wiedzą gdzie mogą udać się z problemem, z drugiej zaś sami sprawcy wychodzą z założenia, że ich zachowanie jest niegroźne i niekwalifikowane jako mobbing.

Szkolenia antymobbingowe dla pracowników powinny mieć miejsce w każdym przedsiębiorstwie: bez względu na to, czy już spotkaliśmy się z tym zjawiskiem w naszym zakładzie pracy, czy chcemy jedynie przeciwdziałać znacznie wcześniej wystąpieniu zachowań mobbingowych. Szkolenia organizowane mogą być zarówno przez pracodawcę lub menedżera, jak i zewnętrzne firmy. Warto połączyć oba te elementy.

Z jednej strony pozwoli to na upewnienie pracowników, że pracodawca jest po ich stronie i pragnie przeciwdziałać mobbingowi, z drugiej zaś obecność osoby z zewnątrz pomoże zachować neutralny charakter spotkania oraz zapewni obiektywizm w trakcie wystąpienia możliwych sporów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.