Szkolenia dla sekretarek

Pozytywny i dobrze kojarzący się wizerunek firmy stał się od pewnego czasu nadzwyczaj istotny. Coraz większa liczba firm przywiązuje kluczową wagę do tego, w jaki sposób postrzega się ją, jakie są opinie klientów i kontrahentów o firmie, jak również, co wyróżnia firmę na tle konkurencji. Dzięki temu można podejmować działania, które będą prowadziły do doskonalenia przedsiębiorstwa i pomogą w stworzeniu dobrej marki.

zdjęcie - (the_title())

 
Szkolenia dla sekretarek

Pozytywny i dobrze kojarzący się wizerunek firmy stał się od pewnego czasu nadzwyczaj istotny. Coraz większa liczba firm przywiązuje kluczową wagę do tego, w jaki sposób postrzega się ją, jakie są opinie klientów i kontrahentów o firmie, jak również, co wyróżnia firmę na tle konkurencji. Dzięki temu można podejmować działania, które będą prowadziły do doskonalenia przedsiębiorstwa i pomogą w stworzeniu dobrej marki.

Jak pokazały badania, jednym z kluczowych elementów, na który uwagę zwracają zarówno klienci, jak i kontrahenci tak mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw jest profesjonalny sekretariat. Sekretarka jest niemal pierwszą osobą, która ma kontakt zarówno z klientami jak i kontrahentami czy pracownikami, zaraz przed szefem. Wiele spraw związanych z przedsiębiorstwem można również wykonać bez udziału dyrektorów czy zarządu, ale właśnie poprzez kontakt z sekretariatem. Z tego też powodu, na sekretarki zatrudnia się najczęściej dobrze wykształcone, inteligentne kobiety, o dobrej aparycji, które potrafią świetnie zorganizować miejsce i czas pracy i tak pokierować swoim dniem i całego zarządu, by wykorzystać czas możliwie najefektywniej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz szkolenia z najskuteczniejszych technik motywacyjnych, zbuduj zaangażowanie swojego zespołu, dowiedz się jak efektywnie zarządzać zespołem i rozwojem w firmie. Wybierz nasze szkolenia: szkolenia z zarządzania, szkolenia dla administracji, szkolenie zarządzanie projektami.

Zapoznaj się z całą listą szkoleń menadżerskichBardzo pomocne są różnego typu szkolenia dla sekretarek, podczas których kobiety mają okazje dowiedzieć się, jak podchodzić do nowo przybyłych do firmy osób, w jaki sposób traktować osoby roszczeniowe, a jak pomagać w wykonaniu niektórych zadań osobom, które przychodzą z bardzo konkretnymi sprawami. Podczas szkoleń dla asystentek uczestniczki uczone są również, jak podejmować ważnych dla biznesu gości, przygotowywać spotkania biznesowe czy organizować konferencje. Profesjonalizm podczas tych zadań jest niezwykle istotny, dlatego tak ważne jest, aby osoby odpowiedzialne za te zadania potrafiły wywiązywać się z nich możliwie jak najlepiej. Warto również dodać, że kobiety biorące udział w tych szkoleniach mogą dowiedzieć się, jak organizować tego rodzaju spotkania zarówno pomiędzy kontrahentami firmy, jak i pracownikami. Podczas szkoleń zdobywają wiele cennych umiejętności, dzięki którym mogą wykonywać swoje zadania jeszcze lepiej.

Jednak w błędzie jest ten, kto uważa, że praca asystentki czy sekretarki ogranicza się jedynie do odbierania telefonów i parzenia kawy. W rzeczywistości, sekretarka jest najważniejszą osobą w firmie zaraz po członkach zarządu. Ma wiele bardzo odpowiedzialnych zadań, z którymi musi radzić sobie w nienaganny sposób. Liczne szkolenia dla asystentek poświęcone różnej tematyce pozwalają na zdobycie kompetencji i wiedzy na temat tego, jak najlepiej prowadzić profesjonalny sekretariat, jak wspierać zarząd firmy w prowadzeniu działań, a także kompetentnie przekazywać informacje we wszystkich działach firmy. Od sprawnej pracy sekretarki, jak również jej umiejętności organizacyjnych nierzadko zależy sukces firmy i zarządu. Jeśli wiec przedsiębiorca chce zadbać o możliwie jak najlepsze funkcjonowanie firmy, a także mieć pewność, że żadne ważne informacje czy zadania nie będą pomijane, powinien wybrać odpowiednie szkolenia dla sekretarek i skierować do uczestnictwa w nich swoją asystentkę. Bez wątpienia pomoże to w zdobyciu lepszych kompetencji tej osoby, a firmie zafunduje znacznie lepszy wizerunek firmy.

Nie da się bowiem ukryć, że profesjonalny sekretariat ma bardzo istotny wpływ na wizerunek firmy. Ponieważ wiele osób i przedsiębiorstw w pierwszej kolejności kontaktuje się właśnie poprzez sekretariat, ten kontakt musi być na wysokim poziomie kultury osobistej, z dużą dozą uprzejmości i życzliwości, ale i kompetencji. Jeśli asystentka posiada niezbędne umiejętności i wiedzę do tego, by możliwie jak najlepiej prowadzić wszystkie sprawy sekretariatu, w tym również planować i zarządzać czasem i kalendarzem spotkań swoich i wszystkich członków zarządu, bez wątpienia jej praca będzie sprawna i profesjonalna. Aby mieć pewność, że sekretarka tak właśnie będzie wykonywać swoje obowiązki, przedsiębiorca powinien jednak zadbać o właściwe wyszkolenie asystentki i nie powinien unikać szkoleń, podczas których sekretarka może dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o pozytywny wizerunek firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.