Szkolenia pracowników a rozwój organizacji

Czy szkolenia są ważne? Oczywiście, że tak gdyż pozwalają na poszerzenie naszych umiejętności, a czymże by było nasze życie bez możliwości ciągłego rozwijania się. Spójrzmy więc na nie zarówno od strony pracownika, jak i pracodawcy. Pracownik, który rozpoczyna swoją karierę zawodową nie posiada nic oprócz podstawowego wykształcenia. W tym przypadku dla wielu pracodawców pojawia się problem, gdyż widać, że jest on pracowity lecz nie ma tej wiedzy, która jest mu potrzebna. Co więc zrobić? 

   
  Czy szkolenia są ważne? Oczywiście, że tak gdyż pozwalają na poszerzenie naszych umiejętności, a czymże by było nasze życie bez możliwości ciągłego rozwijania się. Spójrzmy więc na nie zarówno od strony pracownika, jak i pracodawcy.

  Pracownik, który rozpoczyna swoją karierę zawodową nie posiada nic oprócz podstawowego wykształcenia. W tym przypadku dla wielu pracodawców pojawia się problem, gdyż widać, że jest on pracowity lecz nie ma tej wiedzy, która jest mu potrzebna.
   
  Co więc zrobić? Oczywiście można go przyuczać samodzielnie, jednakże gdy mówimy o specjalistycznym sprzęcie zajęło by nam to zbyt wiele cennego czasu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest więc zorganizować szkolenie z danej tematyki, lub też zlecić to zewnętrznemu podmiotowi. Dzięki takiemu podejściu uzyskamy przeszkolonego pracownika, zdolnego do efektywnej pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wybierz nasze szkolenia.

  Dowiesz się m.in. jak budować zespół, jak wzmocnić motywację w sobie i organizacji, jak utrzymać najlepszych pracowników w firmie, jak skutecznie zarządzać projektami wg PMI.

  Co jednak zrobić, gdyż mamy grupę nowych pracowników, gdy tworzymy zespół. W takim wypadku warto skorzystać z usług coacha, czyli trenera personalnego, który pomoże zespołowi się zgrać ze sobą, tak by jak najlepiej funkcjonować, a przy okazji wskaże jak zachować odpowiednie granice pomiędzy pracą a życiem osobisty. Jakby więc nie patrzeć szkolenia, dla pracodawcy są bardzo korzystne.
   
  Zapewniają one lepszy poziom kwalifikacji pracowników, zwiększają ich efektywność, co przekłada się na większe zyski, a także możliwość szkoleń przyciąga nowych pracowników, czyli pełni rolę kuszącej oferty. Z drugiej strony pracownik także wiele zyskuje, gdyż może zwiększyć swoja wiedzę i umiejętności.
   
  Ponadto większość szkoleń wiąże się z certyfikatami, które można wykorzystać w swoim CV w celu znalezienia lepszej, nowej pracy, czy tez zażądania podwyżki. Jakby więc nie spojrzeć szkolenia to same zalety, ale czy na pewno?

  Otóż mnie i są one największym zagrożeniem dla pracodawcy. Wszystko sprowadza się do tego, że pracodawca wykłada pieniądze aby pracownika wyszkolić, zaś ten może następnie zrezygnować z pracy, co skutkuje i brakiem pieniędzy i brakiem pracownika.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.