Szkolenia twarde i miękkie

Na rynku edukacyjnym szkoleń znajdziemy bardzo wiele – od specjalistycznych i eksperckich, które dedykowane są osobom z konkretnym wykształceniem i zainteresowaniami, po szkolenia z zakresu umiejętności praktycznych. Największą różnicą między poszczególnymi kursami jest to, czy są one twarde czy miękkie. Jak to rozpoznać i w które zainwestować?

   
  Na rynku edukacyjnym szkoleń znajdziemy bardzo wiele - od specjalistycznych i eksperckich, które dedykowane są osobom z konkretnym wykształceniem i zainteresowaniami, po szkolenia z zakresu umiejętności praktycznych. Największą różnicą między poszczególnymi kursami jest to, czy są one twarde czy miękkie. Jak to rozpoznać i w które zainwestować?

  Szkolenia miękkie

  Szkolenia miękkie to doskonały sposób na rozwój osobistych umiejętności i kompetencji społecznych. Bazują one na praktycznych ćwiczeniach z zakresu komunikacji, autoprezentacji, negocjacji czy zarządzania. Są to szkolenia, do których nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, przydają się natomiast w niemal każdej branży i na każdym stanowisku. Często korzystają z nich osoby, które jeszcze nie wybrały ostatecznie swojej ścieżki kariery, ale również sprzedawcy, osoby związane z działem obsługi klienta i wszyscy ci, w których pracy liczy się kontakt z innymi ludźmi.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

  Szkolenia twarde

  Szkolenia twarde to po prostu szkolenia specjalistyczne. Dedykowane są specyficznej grupie ludzi, którzy chcą rozwijać się w jednym kierunku. Bazują one przede wszystkim na wiedzy teoretycznej. Szkolenia te dostosowywane są do potrzeb konkretnych ludzi, ale również ich zaawansowania w danej tematyce - niektóre z kursów mogą być dostępne tylko dla osób z certyfikatem z niższych poziomów szkolenia lub z konkretnym wykształceniem. Szkolenia twarde znajdziemy w każdej branży: od IT, przez szkolenia z zakresu wiedzy na temat konkretnych dziedzin gospodarki, aż po szkolnictwo czy medycynę.

  Różnica w szkoleniach poprzez określenie kompetencji, które są na nich uczone, to nie jedyny sposób podziału wszystkich kursów. Możemy wyróżnić również na podział na szkolenia otwarte i zamknięte (w zależności od dostępu dla osób "z zewnątrz"), długość, dopasowanie tematyki do poziomu uczestników czy liczbę osób w grupie. Z pewnością jednak podział na szkolenia miękkie i twarde jest najbardziej charakterystyczny i stanowi pierwsze kryterium podczas szukania szkolenia.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.