Szkolenia zawodowe podnoszące kwalifikacje pracownika

Jedną ze skutecznych i sprawdzonych metod rozwoju pracownika oraz zdobywania przez niego nowych kompetencji są szkolenia dla pracowników. Mogą one obejmować swym zakresem bardzo rozległą tematykę. Zatem jakie wyróżniamy rodzaje szkoleń pracowników?

zdjęcie - (the_title())


Szkolenia zawodowe podnoszące kwalifikacje pracownika

Jedną ze skutecznych i sprawdzonych metod rozwoju pracownika oraz zdobywania przez niego nowych kompetencji są szkolenia dla pracowników. Mogą one obejmować swym zakresem bardzo rozległą tematykę. Zatem jakie wyróżniamy rodzaje szkoleń pracowników?

Szkolenia dla pracowników mogą być realizowane zarówno przez wewnętrzne zasoby danego zakładu czy przedsiębiorstwa jak i przez profesjonalne firmy szkoleniowe zewnętrzne. Pod względem merytoryki szkoleń dla pracowników możemy rozróżnić: szkolenia z kompetencji miękkich, szkolenia BHP czy szkolenia językowe.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia dla handlowców online!

Dużą popularnością cieszą się kursy i szkolenia Kraków, które to pozwalają każdemu pracownikowi nabyć nowe umiejętności oraz wiedzę w aspekcie wymagań danego stanowiska pracy.

Szkolenia takie bardzo często przeprowadzane są w sytuacji, gdy dany pracownik nie dysponuje wystarczającą wiedzą do tego, by móc poprawnie wykonywać swoje obowiązki służbowe. Kursy i szkolenia mają również służyć rozwojowi pracownika.

Podczas szkolenia każdy pracownik poszerza posiadaną już wiedzę oraz zyskuje nowe umiejętności, które może po powrocie ze szkolenia wykorzystać w pracy.

W ramach szkoleń zawodowych bardzo często organizowane są szkolenia informatyczne, szkolenia budowlane, szkolenia księgowe, szkolenia z zarządzania stresem czy szkolenia z komunikacji interpersonalnej.

Na szkolenie zawodowe może zostać jeden pracownik, grupa lub cała firma. W celu komfortu w czasie szkolenia warto, aby pracodawca chcący wyszkolić swoich pracowników zamówił szkolenie zawodowe zamknięte, czyli realizowane tylko i wyłącznie dla pracowników danego zakładu pracy.

Szkolenia takie są ściśle dopasowywane do potrzeb oraz specyfiki dawnego miejsca pracy.
Niezwykle istotna jest również forma prowadzenia szkolenia.

Zdecydowana większość szkoleń odbywa się w formie warsztatów czy wykładów prowadzonych bezpośrednio przez wykwalifikowanego w danej branży trenera.

Wraz z rozwojem internetu pojawiły się nowe formy szkoleń, znane jako szkolenia internetowe oraz szkolenia on-line. Ta forma szkoleń realizowana jest za pomocą sieci internetowej i pracownik może brać w nich udział w miejscu pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.