Szkolenie dla kierowników

Kierownik to osoba, która niezależnie zupełnie od profilu firmy, musi posiadać pewne konkretne umiejętności i zdolności. Mało kto posiada je tak naturalnie, dlatego też organizowanych jest wiele szkoleń dla kierowników, pomagających im zdobyć pewne szczególne kompetencje.

zdjęcie - (the_title())

 

Kierownik to osoba, która niezależnie zupełnie od profilu firmy, musi posiadać pewne konkretne umiejętności i zdolności. Mało kto posiada je tak naturalnie, dlatego też organizowanych jest wiele szkoleń dla kierowników, pomagających im zdobyć pewne szczególne kompetencje. Jakie to będą cechy i zdolności ?

Najlepsze szkolenia dla kierowników

Na samym początku warto jednak powiedzieć kilka słów o samym wyborze szkoleń. Pamiętajmy, że dzisiaj popyt na nie jest naprawdę duży. Z tego też powodu niestety powstaje coraz więcej szkoleń, których jakość jest bardzo delikatnie mówiąc dość wątpliwa. Aby zatem nie wydać zupełnie niepotrzebnie pieniędzy, należy najpierw zbadań kompetencje organizatora szkoleń.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na zarządzanie projektami szkolenie. Na szkoleniu dowiesz się m. in.: jak opracować plan projektu? Jak zarządzić czasem i jakością w projekcie? Jak zadbać o przepływ informacji? Jakie są dobre praktyki w zarządzaniu projektami?

Powiązane z tym tematem: szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym, szkolenia po angielsku, szkolenia miękkie Warszawa.

Zarządzanie ludźmi - podstawowa kompetencja

Wracając jednak do listy kompetencji, jakie powinny cechować każdego kierownika, to zdecydowanie na szczycie tej listy znajduje się umiejętność zarządzania ludźmi. Co to jednak w zasadzie oznacza? Otóż generalnie chodzi o to, żeby umieć rozmawiać z ludźmi, słuchać ich oraz co najważniejsze - dostosowywać się do nich, a konkretniej do ich poziomu umysłowego, wiedzy, zdolności. Dzięki temu kierownik będzie umiał dobrać zadania tak, aby każdy robił to, co rzeczywiście idzie mu najlepiej.

Organizacja czasu

Każdy kierownik powinien także umieć dobrze gospodarować czasem. Jest to rzecz naprawdę bardzo istotna, bowiem pozwala na zwiększenie efektywności pracy praktycznie do maksimum. Warto także dodać, że organizacja czasu pozwala długo na zachowanie pełni sprawności, zdrowia oraz zadowolenia z pracy, co także jest niezmiernie istotne!

Budowanie zespołu

Warto jeszcze na koniec wyróżnić szczególnie jedną część zarządzania ludźmi. Jest to bowiem team building czyli budowanie zespołu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik, nagród, przywilejów czy rzeczy takich jak imprezy integracyjne, firmowe wyjazdy itd. każdy kierownik powinien umieć stworzyć zgrany zespół dobrze znających się pracowników, którzy lubią pracę i wykonują ją sprawnie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.