Szkolenie mobbing w miejscu pracy

Zjawisko mobbingu w miejscu pracy jest przyczyną wielu poważnych problemów nie tylko dla pracowników, których to zjawisko bezpośrednio dotyczy, ale również dla przedsiębiorstwa, na terenie którego zjawisko to miało miejsce. Od roku 2004 każdy pracodawca ma obowiązek wdrożenia antymobbingowych działań w swojej firmie.

Gamma - Szkolenie mobbing w miejscu pracy

   

  Zjawisko mobbingu w miejscu pracy jest przyczyną wielu poważnych problemów nie tylko dla pracowników, których to zjawisko bezpośrednio dotyczy, ale również dla przedsiębiorstwa, na terenie którego zjawisko to miało miejsce. Od roku 2004 każdy pracodawca ma obowiązek wdrożenia antymobbingowych działań w swojej firmie. Dlatego też, zarówno z myślą o pracodawcach jak i ofiarach tego niezwykle przykrego zjawiska, powstało mnóstwo szkoleń, których głównym celem jest zapoznanie słuchaczy w możliwie najkrótszym czasie ( takie szkolenia bowiem najczęściej trwają zaledwie jeden dzień, a wbrew pozorom temat jest niesamowicie obszerny) ze wszystkim co dotyczy zjawiska mobbingu w miejscu pracy. Większość szkoleń tego typu podzielić można na pięć bloków tematycznych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie antymobbingowe dla pracowników - które zachowania są już mobbingiem a które nie są, mimo że pozornie mogą tak wyglądać? Celem szkolenia z antymobbingu jest przeciwdziałanie zachowaniom mobbingowym i dyskryminacji w miejscu pracy. Aby ten cel osiągnąć szkolenie oddziałuje na uczestników na dwóch płaszczyznach: poszerza wiedzę pracowników na temat mobbingu oraz zwiększa ich wrażliwość na zachowania mobbigowe w pracy. 

  Zapoznaj się również ze szkoleniami: komunikacja interpersonalna szkolenie, szkolenia administracja.


  Część 1 - Istota i zakres mobbingu
  W tej części słuchacze przede wszystkim zapoznani zostaną z możliwie jak najobszerniejszą definicją mobbingu. Omówione zostaną także wszelkie możliwe przyczyny, których zaistnienie miało wpływ na pojawienie się tego zjawiska.
  Część 2 - Działania charakterystyczne dla mobbingu
  Ta część szkolenia z mobbingu w miejscu pracy zazwyczaj poświęcona jest ogólnie przyjętej klasyfikacji działań mobbingowych. Słuchacze zapoznani zostaną również z problemem manipulacji, jaki często pojawia się w zjawisku mobbingu.
  Część 3 - Po czym poznać, że mamy doczynienia z mobbingiem a nie zwyczajnym konfliktem
  Ta cześć wykładów poświęcona zostanie istotnym różnicom, pozwalającym na rozpoznanie, kiedy mamy doczynienia z mobbingiem, a kiedy jest to zwyczajny koleżeński konflikt w pracy. Podjęta zostanie także próba zdiagnozowania kilu najczęściej pojawiających się sytuacji konfliktowych.
  Część 4 - Charakterystyka osobowości mobbera i ofiary
  Ta część poświęcona jest cechom charakterystycznym, po których poznać można zarówno mobbera, jak i jego ofiarę. Podjęta zostanie również próba rozwiązania odróżniania prawdziwych od fałszywych ofiar mobbingu.
  Część 5 - Jakimi metodami można radzić sobie z mobbingiem w miejscu pracy

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.