Szkolenie PMI

Project Management Institute (PMI) jest stowarzyszeniem działającym na międzynarodową skalę. Zrzesza ono przede wszystkim kierowników projektów, odpowiedzialnych nie tylko za planowanie, ale również realizację oraz ostateczne zamknięcie projektu.

zdjęcie - (the_title())

   

  Project Management Institute (PMI) jest stowarzyszeniem działającym na międzynarodową skalę. Zrzesza ono przede wszystkim kierowników projektów, odpowiedzialnych nie tylko za planowanie, ale również realizację oraz ostateczne zamknięcie projektu. PMI działa od 1969 roku. Jest to stowarzyszenie typu non profit, zrzeszające specjalistów z całego świata, zajmujących się na co dzień w swojej pracy zawodowej zarządzaniem wszelkiego typu projektami. Tu warto wspomnieć o innych szkoleniach z zarządzania projektami, takimi jak szkolenie agile bądź scrum szkolenie.

  PMI poza przeprowadzaniem kursów, posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów ( po pozytywnym wyniku osoba egzaminowana otrzymują stosowny certyfikat), przyznawania oraz administrowania wraz z kontrolą przyznawanych certyfikatów. PMI ma uprawnienia do przyznawania 7 certyfikatów. Są to:

  - Program Management Professional, potwierdzający nabycia kompetencji w zakresie zarządzania wszelkiego rodzaju projektami. Certyfikat przede wszystkim przyznawany jest menadżerom programów;
  - Portfolio Management Professional to certyfikat przyznawany osobom, które chcą się wyspecjalizować w zarządzaniu portfelem projektów;
  - PMI Scheduling Professional to certyfikat przyznawany osobom, które zdobyły wysoki poziom wiedzy z zakresu planowania, tworzenia, analizy, a także zarządzania harmonogramem projektu;
  - PMI Risk Management Professional to certyfikat odnoszący się do profesjonalnego zarządzania ryzykiem w projekcie. Ocena ryzyka składa się przede wszystkim z identyfikacji oraz oceny ryzyka w projektach oraz podjecie wszystkich możliwych kroków zmierzających do łagodzenia lub zaniechania wystąpienia potencjalnych zagrożeń;
  - Project Management Professional to jeden z najczęściej przyznawanych certyfikatów. Potwierdza on pozyskanie szerokiej wiedzy dotyczącej skutecznego prowadzenia oraz zarządzania projektami oraz zespołem projektowym;
  - PMI Agile Certified Practitioner
  - OPM3 Professional Certification
  Szkolenia PMI (szkolenia project management) i przyznawanie certyfikatów w Polsce nieprzerwanie trwa od roku 2003 ( konkretnie po raz pierwszy certyfikat wydany przez
  PMI pojawił się w Polsce 31 października).

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.