Szkolenie z alternatywnych i wspomagających metod komunikacji

Szkolenie z alternatywnych i wspomagających metod komunikacji kierowane jest przede wszystkim do wszystkich tych osób, które chcą czy też muszą w swojej codziennej pracy stosować możliwie jak najskuteczniejsze metody komunikacji z współpracownikami, klientami itp.

zdjęcie - (the_title())

 

Szkolenie z alternatywnych i wspomagających metod komunikacji kierowane jest przede wszystkim do wszystkich tych osób, które chcą czy też muszą w swojej codziennej pracy stosować możliwie jak najskuteczniejsze metody komunikacji z współpracownikami, klientami itp. Z takich kursów niezwykle często korzystają osoby pracująca jako logopedzi, pedagodzy, terapeuci, nauczyciele czy osoby na co dzień współpracujące z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z niepełnosprawnością powodującą brak lub ograniczenie komunikacji werbalnej. Tego typu szkolenia, jak się okazuje są niezwykle przydatne również rodzicom dzieci, które są w pewnym stopniu niepełnosprawne ruchowo, są opóźnione pod względem mowy czy cierpią z powodu autyzmu. Szkolenie z alternatywnych i wspomagających metod komunikacji najczęściej przybiera postać szkolenia w formie zajęć praktycznych, podzielonych na kilka bloków tematycznych. Oto przykład.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi? Czujesz się nie rozumiany przez innych? Chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i umiejętnościami? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych i wybierz interesujące Cię szkolenie np: szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie radzenie sobie ze stresem

Część I - wszystko o metodach wspierania komunikacji zarówno przedintencjonalnej i przedsymbolicznej. Mówiąc prościej, chodzi tu o wspieranie komunikacji z dziećmi małymi czy wszystkimi dziećmi o różnym stopniu upośledzenia umysłowego. Ta część szkolenia wprowadza wszystkich uczestników na metody zachowywania się w sytuacjach, w których dziecko z dowolnego powodu nie jest w stanie samodzielnie interpretować pewnych symboli.
Część II - jak zaprojektować i wykorzystać w praktyce pomoce komunikacyjne, czyli plany dnia, plany codziennych czynności, tablic wyboru, tablic tematycznych, tablic uczestnictwa, tablic kontekstowych czy innych dowolnych pomocy, nawet tych wymyślonych przez rodzica lub opiekuna czy terapeutę, które dla dziecka są oczywiste i niezwykle czytelne, przez co ułatwiona jest komunikacja pomiędzy nim a całym otoczeniem.
Część III - Zapoznanie ze wszystkimi technikami alternatywnych i wspomagających metod komunikacji służącymi do regulacji i wyrabiania prawidłowych zachowań i reakcji u dziecka.
Część IV - tworzenie i wykorzystywanie formularzy do oceny umiejętności komunikacyjnych i planowania terapii.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.