Szkolenie z autoprezentacji – co można osiągnąć?

Właściwa prezentacja własnej osoby to podstawa sukcesu w wielu dziedzinach życia. Ciężko jest wyobrazić sobie wspinaczkę na sam szczyt drabiny osiągnięć zawodowych bez posiadania tej jakże przydatnej umiejętności. W dzisiejszym świecie, po prostu trzeba umieć się sprzedać – w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. W przeciwnym razie, można zapomnieć o awansach, podwyżkach czy prestiżu społecznym. W jakich sytuacjach najbardziej przyda się sztuka autoprezentacji?
22 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenie z autoprezentacji – co można osiągnąć?
 
Właściwa prezentacja własnej osoby to podstawa sukcesu w wielu dziedzinach życia. Ciężko jest wyobrazić sobie wspinaczkę na sam szczyt drabiny osiągnięć zawodowych bez posiadania tej jakże przydatnej umiejętności. W dzisiejszym świecie, po prostu trzeba umieć się sprzedać - w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. W przeciwnym razie, można zapomnieć o awansach, podwyżkach czy prestiżu społecznym. W jakich sytuacjach najbardziej przyda się sztuka autoprezentacji?
 
Rozmowy kwalifikacyjne i negocjacja wynagrodzenia

Bez wątpienia, sztuka autoprezentacji będzie niezastąpiona podczas rozmów kwalifikacyjnych. Od tego, w jakim świetle zaprezentuje się kandydat zależeć będzie bowiem to, czy zostanie on zaproszony do kolejnych etapów rekrutacyjnych. Pierwsze wrażenie zrobione na potencjalnym pracodawcy jest często o niebo ważniejsze od posiadanych kwalifikacji. Jeżeli człowiek umie się w odpowiedni sposób zaprezentować, to jest to już połowa sukcesu. Inną sytuacją, w której z pewnością przyda się autoprezentacja i sztuka właściwej negocjacji jest rozmowa z przełożonym dotycząca podwyżki.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Na szkoleniu z wystąpień publicznych dowiesz się jak przygotować profesjonalną prezentację biznesową, jak pracować nad charyzmą oraz jak zdobyć i utrzymać uwagę odbiorców.

Zobacz też:

 

W takim przypadku również trzeba w odpowiedni sposób nakreślić swoje atuty. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie emanować na prawo i lewo zbytnią pewnością siebie i pyszałkowatością, gdyż może to odnieść skutek zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Gdzie można nauczyć się autoprezentacji?

Szkolenie z autoprezentacji to jedna z najbardziej efektywnych form nabywania umiejętności prezentowania własnych osiągnięć i kształtowania siebie jako produktu rynkowego. Warto zwrócić uwagę na to, że szkolenia w formie warsztatowej przeprowadzane są w grupach o niewielkiej liczbie uczestników, co znacznie zwiększa szansę na efektywne kształcenie.

Dzięki temu, że każdy z uczestników ma możliwość aktywnie przećwiczyć przekazywane informacje, można mieć pewność, że udział w szkoleniu przyniesie same korzyści. Umiejętności budowania wizerunku i autoprezentacji nie da się przecenić - są to atuty niezbędne niemal w każdej dziedzinie życia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.