Szkolenie z autoprezentacji – co można osiągnąć?

Właściwa prezentacja własnej osoby to podstawa sukcesu w wielu dziedzinach życia. Ciężko jest wyobrazić sobie wspinaczkę na sam szczyt drabiny osiągnięć zawodowych bez posiadania tej jakże przydatnej umiejętności. W dzisiejszym świecie, po prostu trzeba umieć się sprzedać – w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. W przeciwnym razie, można zapomnieć o awansach, podwyżkach czy prestiżu społecznym. W jakich sytuacjach najbardziej przyda się sztuka autoprezentacji?
   
  Właściwa prezentacja własnej osoby to podstawa sukcesu w wielu dziedzinach życia. Ciężko jest wyobrazić sobie wspinaczkę na sam szczyt drabiny osiągnięć zawodowych bez posiadania tej jakże przydatnej umiejętności. W dzisiejszym świecie, po prostu trzeba umieć się sprzedać - w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. W przeciwnym razie, można zapomnieć o awansach, podwyżkach czy prestiżu społecznym. W jakich sytuacjach najbardziej przyda się sztuka autoprezentacji?
   
  Rozmowy kwalifikacyjne i negocjacja wynagrodzenia

  Bez wątpienia, sztuka autoprezentacji będzie niezastąpiona podczas rozmów kwalifikacyjnych. Od tego, w jakim świetle zaprezentuje się kandydat zależeć będzie bowiem to, czy zostanie on zaproszony do kolejnych etapów rekrutacyjnych. Pierwsze wrażenie zrobione na potencjalnym pracodawcy jest często o niebo ważniejsze od posiadanych kwalifikacji. Jeżeli człowiek umie się w odpowiedni sposób zaprezentować, to jest to już połowa sukcesu. Inną sytuacją, w której z pewnością przyda się autoprezentacja i sztuka właściwej negocjacji jest rozmowa z przełożonym dotycząca podwyżki.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poprowadź swój zespół do sukcesu i rozwijaj swoje kompetencje menadżerskie dzięki naszym szkoleniom menadżerskimZobacz też:

  W takim przypadku również trzeba w odpowiedni sposób nakreślić swoje atuty. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie emanować na prawo i lewo zbytnią pewnością siebie i pyszałkowatością, gdyż może to odnieść skutek zupełnie odwrotny od zamierzonego.

  Gdzie można nauczyć się autoprezentacji?

  Szkolenie z autoprezentacji to jedna z najbardziej efektywnych form nabywania umiejętności prezentowania własnych osiągnięć i kształtowania siebie jako produktu rynkowego. Warto zwrócić uwagę na to, że szkolenia w formie warsztatowej przeprowadzane są w grupach o niewielkiej liczbie uczestników, co znacznie zwiększa szansę na efektywne kształcenie.

  Dzięki temu, że każdy z uczestników ma możliwość aktywnie przećwiczyć przekazywane informacje, można mieć pewność, że udział w szkoleniu przyniesie same korzyści. Umiejętności budowania wizerunku i autoprezentacji nie da się przecenić - są to atuty niezbędne niemal w każdej dziedzinie życia.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.