Szkolenie z negocjacji – jaki mają wpływ na dział sprzedaży?

Szkolenia negocjacyjne w biznesie mają niebagatelną rolę. Umiejętność negocjacji pozwala na podpisanie korzystniejszej dla oferenta umowy, czy sprzedanie (lub kupienie) towaru, produktu lub usługi po korzystniejszej cenie. Dlatego też umiejętności negocjacyjne mają ogromny wpływ na dział sprzedaży, ponieważ w dużej mierze decydują o tym, co, ile i po ile się sprzedaje. Dział sprzedaży z kolei wpływa na kondycję całego przedsiębiorstwa. Dobrzy negocjatorzy to korzystniejsze umowy, a korzystniejsze umowy oznaczają znacznie większe zyski. 

 
Szkolenia negocjacyjne w biznesie mają niebagatelną rolę. Umiejętność negocjacji pozwala na podpisanie korzystniejszej dla oferenta umowy, czy sprzedanie (lub kupienie) towaru, produktu lub usługi po korzystniejszej cenie. Dlatego też umiejętności negocjacyjne mają ogromny wpływ na dział sprzedaży, ponieważ w dużej mierze decydują o tym, co, ile i po ile się sprzedaje.
 
Dział sprzedaży z kolei wpływa na kondycję całego przedsiębiorstwa. Dobrzy negocjatorzy to korzystniejsze umowy, a korzystniejsze umowy oznaczają znacznie większe zyski. Dlatego też warto zainwestować w odpowiednie przygotowanie merytoryczne swoich pracowników w tym zakresie.

Pieniądze mogą się szybko zwrócić, a korzyści, dzięki merytorycznie przygotowanej kadrze, widoczne będą w wynikach sprzedażowych jeszcze bardzo długo po przeprowadzonej inwestycji w edukację pracowników.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

Wszyscy uczestnicy opisywanego szkolenia, po uczestnictwie w nim, będą wiedzieć, jaki styl wywierania wpływu użyć w odniesieniu do danego rodzaju negocjacyjnego partnera (chodzi tu zarówno o cechy charakteru negocjatora, jak i jego status – czy jest klientem, czy możliwym kooperentem, osobą fizyczną, czy prawną etc.).

Sprawni negocjatorzy będą również potrafili perfekcyjne dopasować się do mentalności klienta. Wszyscy uczestnicy wypracują własny sposób komunikacji i perswazji, w taki sposób, by ich stanowisko było postrzegane przez drugą stronę, jako absolutnie najbardziej satysfakcjonujące.

Przekazana uczestnikom wiedza teoretyczne zostanie w ciągu szkolenia dwa razy poddana praktycznej próbie podczas przeprowadzanych gier negocjacyjnych, które zweryfikują skuteczność strategii negocjacji każdego z uczestników, jak również sprawdzą jako zdolności do nawiązywania kontaktów interpersonalnych, komunikacji, perswazji i psychologicznego wywierania wpływu. Ów praktyczny aspekt jest z pewnością absolutnie największym plusem opisywanego szkolenia.
 
Praktyka pozwoli też na poznanie własnych słabych stron, nawyków i przyzwyczajeń, dzięki czemu wszyscy uczestnicy będą mogli albo je zwalczyć, albo – co lepsze – wykorzystać na własną korzyść tworząc z nich prawdziwych rekinów negocjacyjnych. Osoby biorące udział w szkoleniu nauczą się również rozpoznawania poszczególnych technik negocjacyjnych i mechanizmów wywierania wpływu, tak by potrafili w porę rozpoznać zagrożenie i sami nie padli ofiarą zakusów strony przeciwnej.

Szkolenie realizowane jest w ciągu dwóch dni roboczych w dwóch sesjach ośmiogodzinnych (łącznie 16 godzin szkolenia).

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.