Szkolenie z zarządzania czasem – przykładowa tematyka

Jednym z szeroko omawianych tematów na szkolenia z zarządzania czasem jest efektywność zarządzania czasem. Ten temat bardzo często dzielony jest na dwa etapy. Pierwszy polega na omówieniu mocnych i słabych stron wszystkich uczestników szkolenia jeśli chodzi o zarządzanie czasem, natomiast druga część polega na wskazaniu oraz omówieniu wszystkich błędów (w miarę możliwości), które w efekcie prowadzą do niezbyt efektywnego zarządzania czasem. Kolejny temat dotyczy technik organizacji oraz zarządzania własną osobą w czasie. 

   
  Jednym z szeroko omawianych tematów na szkolenia z zarządzania czasem jest efektywność zarządzania czasem. Ten temat bardzo często dzielony jest na dwa etapy. Pierwszy polega na omówieniu mocnych i słabych stron wszystkich uczestników szkolenia jeśli chodzi o zarządzanie czasem, natomiast druga część polega na wskazaniu oraz omówieniu wszystkich błędów (w miarę możliwości), które w efekcie prowadzą do niezbyt efektywnego zarządzania czasem.

  Kolejny temat dotyczy technik organizacji oraz zarządzania własną osobą w czasie.
   
  Tu bardzo szeroko omawia się przede wszystkim:
  • Matrycę Eisenhowera,
  • metodę ALPEN,
  • działanie zasady 60/40 wraz z jej zastosowaniem w praktyce,
  • tak zwaną zasadę złotej godziny,
  • jak skutecznie zastosować zasady Pareto w zarządzaniu czasem.

  Jeśli chodzi o tematykę technik organizacji oraz zarządzania własną osobą w czasie, to celem omawiania tego bloku tematycznego jest przede wszystkim nabycie przez uczestników szkolenia:
  • umiejętności segregowania zadań, począwszy od wyznaczenia tych najważniejszych i najpilniejszych do zrealizowania,
  • umiejętności wykorzystania w praktyce teoretycznej wiedzy o technikach organizacji i efektywnego zarządzania własnym czasem.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

  Kolejny z często omawianych na szkoleniach bloków tematycznych dotyczy planowania pracy własnej dla lepszego zarządzania czasem. Chodzi tu przede wszystkim o to:

   
  • aby uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak mogą nadawać priorytety zadaniom jakie mają przed sobą do wykonania,
  • aby zapoznać uczestników z zasadami układania efektywnego planu dziennego, tygodniowego itd.,
  • uczestnicy nauczyli się zarządzania własną osobą i czasem w ciągu dnia,
  • zapoznanie uczestników z metodami kontroli prawidłowości przebiegu planu dnia, tygodnia itd.
   
  Kolejnym bardzo ważnym tematem na szkoleniach z zarządzania czasem jest blok tematyczny odnoszący się do sposobów radzenia sobie z tak zwanymi ''złodziejami czasu''. Chodzi tu przede wszystkim o wyśledzenie wszystkich tych czynników, które dla danej jednostki stanowią problem przyczyniający się do braku konsekwencji w realizacji planu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.