Techniki motywacyjne

Motywacja to jeden z niezbędnych elementów skutecznego działania. Jeżeli poziom motywacji niebezpiecznie się obniża, wówczas na łeb na szyję leci również efektywność pracy, co z kolei prędzej czy później przełoży się na mniejsze zyski firmy. Sprawny menedżer zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest motywacja pracowników. Wie on również o tym, że nie istnieje jeden skuteczny schemat motywacyjny, który sprawdzi się w każdym przypadku. Jakie zatem można wymienić techniki motywacyjne, które cieszą się największą popularnością?
zdjęcie - (the_title())


Motywacja to jeden z niezbędnych elementów skutecznego działania. Jeżeli poziom motywacji niebezpiecznie się obniża, wówczas na łeb na szyję leci również efektywność pracy, co z kolei prędzej czy później przełoży się na mniejsze zyski firmy.

Sprawny menedżer zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest motywacja pracowników. Wie on również o tym, że nie istnieje jeden skuteczny schemat motywacyjny, który sprawdzi się w każdym przypadku. Jakie zatem można wymienić techniki motywacyjne, które cieszą się największą popularnością?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

Zobacz też:

Jak motywować pracowników?

Techniki motywacyjne mogą przybierać różnorodną formę. Za każdym razem należy je dopasowywać indywidualnie do każdego pracownika. Jeszcze jakiś czas temu na pytanie o to co jest najbardziej motywujące, większość osób odpowiadała że pieniądze. Fakt, przez długi czas system podnoszenia wynagrodzenia oraz oferowania premii za sukces sprawdzał się znakomicie. Jednak dzisiejsze czasy to o wiele większe wyzwania.

Dezintegracja rynku zatrudnienia sprawia, że o wiele ważniejsza od wysokości wynagrodzenia staje się stabilność zatrudnienia. W erze wszechobecnych kredytów każdy pragnie zapewnić sobie stałe źródło dochodu. W takiej sytuacji umowa o pracę może być zdecydowanie większym czynnikiem motywującym niż zwiększenie wynagrodzenia.

Wśród pozostałych dodatków, które mogą zwiększać zaangażowanie pracowników w wykonywane zadania można wymienić prywatna opiekę zdrowotną, wejściówki do klubów sportowych czy dofinansowanie do szkoleń z rozwoju osobistego.

Szkolenia z technik motywacyjnych

Każdy, kto chce poznać tajemnicę skutecznej motywacji może wziąć udział w szkoleniu z technik motywacyjnych. Szkolenie takie organizowane jest z myślą głównie o kadrze zarządzającej, na barkach której spoczywa troska o odpowiedni poziom motywacji w firmie. Zajęcia odbywają się przez dwa dni, najczęściej w weekend. Szkolenie w formie warsztatów przeprowadzane jest w niewielkich grupach, gdzie każdy z uczestników ma możliwość aktywnego włączenia się w cały projekt. Gry szkoleniowe pomagają budować atmosferę wzajemnego zaufania, a także zwiększają efektywność warsztatów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.