Techniki zamknięcia sprzedaży

Aby móc skutecznie i efektywnie sprzedawać, koniecznie trzeba znać i co najważniejsze być w stanie zastosować w praktyce, najlepsze techniki zamknięcia sprzedaży. Tylko Ci sprzedawcy, którzy dobrze przyswoją sobie te cenną wiedzę, są w stanie osiągać imponujące wyniki sprzedażowe.

zdjęcie - (the_title())

 

Aby móc skutecznie i efektywnie sprzedawać, koniecznie trzeba znać i co najważniejsze być w stanie zastosować w praktyce, najlepsze techniki zamknięcia sprzedaży. Tylko Ci sprzedawcy, którzy dobrze przyswoją sobie te cenną wiedzę, są w stanie osiągać imponujące wyniki sprzedażowe. Praca handlowca nie jest łatwa i prosta, jakby się to mogło wielu osobom, nie mającym styczności z pracą w handlu wydawać. To duże wyzwanie, które stawia przed sprzedawcą wiele wymagań i manewruje go w wiele stresujących sytuacji. Jednam warto mieć świadomość tego, że żadna, nawet do perfekcji opanowana technika zamknięcia sprzedaży nic nie pomoże, jeżeli dany sprzedawca nie zna perfekcyjnie oferty handlowej, której jest przedstawicielem. Klient każdy brak wiedzy na tym poziomie bardzo szybko dostrzeże, co podziała jedynie na niekorzyść, nie do końca kompetentnego w tej sytuacji sprzedawcy. Jak wiadomo zamknięcie sprzedaży, stanowi już niemal ostatni etap prowadzący do sfinalizowania transakcji. Na szkoleniach sprzedażowych kursanci zapoznawani są z najpopularniejszymi technikami zamknięcia sprzedaży. Oto te, które pojawiają się zdecydowanie najczęściej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

1. ''Na szczeniaczka''. Te dość dziwnie brzmiącą nazwę techniki zamknięcia sprzedaży wymyślili amerykanie. W USA to sztuczka stosowana głównie w sklepach zoologicznych, do czego niejako nawiązuje sama nazwa tej techniki. Cała zabawa polegała na tym, że pracownicy sklepów zoologicznych wszystkim tym rodzicom, którzy mieli wątpliwości co do posiadania pieska, pozwalali na zabranie szczeniaka na dzień czy dwa do domu, aby mogli przekonać się niejako jak wygląda mieszkanie ze zwierzęciem pod jednym dachem. Cała sztuczka polegała na tym, że większość zostawiała u siebie zwierzaka, obawiając się, w jaki sposób zakomunikują sowim dzieciom, że po weekendzie spędzonym z psiakiem zwierzak już do nich nie wróci.


2. Edycja limitowana. Odpowiedź na sytuacje w której po przedstawieniu dość obszernym oferty, klient odpowiada, że musi się jeszcze nad tym zastanowić. Wówczas często słyszy, że dany produkt i jego cena są ograniczone i czasowo i ilościowo.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.