Trzy skuteczne techniki negocjacyjne

Technik negocjacyjnych są setki: niektóre z nich są wyjątkowo efektowne, inne sprawdzają się w konkretnych branżach i sytuacjach, jeszcze inne traktowane są bardziej jako ciekawostkę a nie rzeczywistą, skuteczną taktykę. Istnieją jednak metody szybkie, skuteczne i całkowicie uniwersalne: możemy z nich korzystać w bardzo wielu przypadkach, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.
   
  Technik negocjacyjnych są setki: niektóre z nich są wyjątkowo efektowne, inne sprawdzają się w konkretnych branżach i sytuacjach, jeszcze inne traktowane są bardziej jako ciekawostkę a nie rzeczywistą, skuteczną taktykę.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia z negocjacji - weź udział w negocjacyjnej grze i zdobądź praktyczne umiejętności z zakresu negocjacji. Zwiększ pewność siebie, poznaj zasady komunikacji w negocjacjach i skutecznie prowadź rozmowy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z programem szkolenia z negocjacji.

  Mogą Cię również zainteresować: szkolenie techniki sprzedaży, szkolenia dla sprzedawców.

  Istnieją jednak metody szybkie, skuteczne i całkowicie uniwersalne: możemy z nich korzystać w bardzo wielu przypadkach, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

  • 1Technika balona. Technika ta polega na zaszokowanie naszego przeciwnika w celu zdobycia informacji o jego możliwościach negocjacyjnych. Oznacza to, że rozpoczynając negocjacje dajemy całkowicie absurdalną propozycję: zbyt niską lub zbyt wysoką, w zależności czy chcemy coś kupić czy sprzedać. Wytrącony z równowagi przeciwnik jest skłonny do popełnienia błędu i wyjawienia swoich realnych oczekiwań.

  • Technika zdechłej ryby. Nazwa tej taktyki jest bardzo nieprecyzyjna, jednak doskonale oddaje cały sens techniki. Polega ona na dodaniu do naszych oczekiwań pewnego absurdalnego elementu i przekonanie, że jego wystąpienie (które mogłoby się całkowicie nie opłacać naszemu przeciwnikowi) jest dla nas bardzo ważne. Dopiero gdy reaguje on zaskoczeniem i gwałtownym protestem, wycofujemy się z żądań - dzięki temu sprawiamy wrażenie, że nasze potrzeby są wyjątkowo niskie i potrafimy z ich części zrezygnować.

   Technika odwołania się. To technika, która polega na uświadomieniu przeciwnika, że nie jesteśmy osobami decyzyjnymi w pewnych kwestiach. W praktyce oznacza to tyle, że możemy zgodzić się na pewne warunki klienta, jednak dalsze obniżanie lub podwyższanie cen musi być uzgodnione w wyższą instancją w firmie. Osoba, której zależy na czasie, z pewnością szybciej zgodzi się na wyższą kwotę transakcji niż czekanie.

  To tylko trzy metody, które szczególnie skuteczne są podczas realizacji transakcji biznesowych a ich wpływ na postawę przeciwników może być bardzo duży. Dodatkowo cechują się tym, że mogą być wykorzystywane również w codziennym życiu przy negocjacjach na każdej płaszczyźnie: z dziećmi, przyjaciółmi i sprzedawcami.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.