Umiejętność zarządzania czasem

Każdy przedsiębiorca, szef, kierownik, menedżer, czy także po prostu pracownik powinien zdać sobie sprawę z jednego, podstawowego faktu – zmarnowany czas to najczęściej po prostu straty. Co istotne – nie zawsze muszą one mieć swój wymiar materialny.

zdjęcie - (the_title())

   

  Każdy przedsiębiorca, szef, kierownik, menedżer, czy także po prostu pracownik powinien zdać sobie sprawę z jednego, podstawowego faktu - zmarnowany czas to najczęściej po prostu straty. Co istotne - nie zawsze muszą one mieć swój wymiar materialny. Dość często bowiem źle wykorzystany czas skutkuje zmęczeniem, spadkiem wydajności, złym humorem, konfliktami w grupie i wieloma innymi naprawdę nieprzyjemnymi sytuacjami.

  Zarządzanie czasem - ważna umiejętność

  Aby nie tracić, warto nauczyć się zarządzać czasem. Co rozumiemy przez to pojęcie? Otóż najłatwiej je zilustrować przykładem z życia. Osoba umiejąca efektywnie zarządzać czasem zrobi obiad szybko i sprawnie, według przepisu, zaś osoba nie potrafiąca wykorzystać potęgi czasu... cóż może czasem robić nawet i pół dnia jeden obiad. Przełóżmy teraz ów przykład na firmę. Jeśli kierownik będzie umiał sprawnie zarządzać czasem, to rozdzieli zadania tak, aby każdy miał to, do czego ma największe predyspozycje oraz aby nikt nie musiał czekać z dokończeniem swojego zadania na inną osobę. Słowem posiadając umiejętność organizacji czasu praca będzie szła nieporównywalnie szybciej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.Zajrzyj również tutaj: szkolenia po angielsku, szkolenia dla firm Warszawa.  Szkolenia z zarządzania czasem

  W jaki jednak sposób możemy nauczyć się efektywnie zarządzać czasem? Generalnie niestety nie jest to wiedza, którą możemy wynieść tylko i wyłącznie czytając książki. Tu bowiem potrzebna jest praktyka - dobrze by było, aby ktoś wytłumaczył nam dokładnie różne techniki, posługując się z życia wziętymi przykładami. Dlatego też warto pójść na stosowne szkolenie z zarządzania czasem.

  Pamiętajmy jednak o tym, aby wybrać naprawdę dobre szkolenie. Skąd zaś będziemy wiedzieć, że będzie ono przedstawiało jakąś wartość? Otóż przede wszystkim warto spotkać się z przedstawicielem danej firmy i zapytać go, o referencje, rekomendacje oraz kompetencje osoby prowadzącej szkolenie. Ponadto nie wahajmy się także sprawdzić opinii na temat danej firmy w Internecie - tam spotkamy na pewno wiele bardzo cennych wskazówek, którym firmom można ufać.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.