W jakich obszarach biznesu można wykorzystać agile?

XXI wiek to ciągłe zmiany i zapożyczenia z języka angielskiego. Swoistym przykładem tego jest agile, stosowany w wielu sektorach firm. O co tutaj w zasadzie chodzi? Czym jest to agile?

zdjęcie - (the_title())


W jakich obszarach biznesu można wykorzystać agile?

XXI wiek to ciągłe zmiany i zapożyczenia z języka angielskiego. Swoistym przykładem tego jest agile, stosowany w wielu sektorach firm.

O co tutaj w zasadzie chodzi? Czym jest to agile? Kiedy je możemy wykorzystać i w jakich obszarach biznesu powinniśmy się zainteresować szczególnie tym tematem?

Czy szkolenie biznesowe Warszawa pomoże nam dokładniej zrozumieć tematykę agile?

Szkolenia biznesowe Warszawa- najważniejsza inwestycja w biznesie

No właśnie - na wstępie trzeba zaznaczyć, że choć poniżej postaramy się ogólnie odpowiedzieć na pytania związane z agile, to jednak tylko i wyłącznie zarządzanie projektami szkolenie Warszawa umożliwi nam poznanie dokładnie tego zjawiska oraz skuteczne wykorzystanie go w różnych obszarach firmy. Pamiętajmy także o tym, aby inwestować z marszu w dobre agile szkolenia - głównie własnie w naszej stolicy biznesu, czyli w Warszawie.

Czym jest agile?

Lecz zanim pójdziemy na szkolenie agile foundation, warto w ogóle się orientować, czego ono będzie dotyczyło. Otóż pojęcie agile oznacza pewną zwinność, elastyczność. Możemy mieć agile zarządzanie projektami, agile tworzenie oprogramowania.

Generalnie wydany został nawet manifest agile, który choć głównie odnosi się do oprogramowania, to jednak z powodzeniem można go także wykorzystywać w innych dziedzinach. Określa on, że najważniejsze jest reagowanie na zmiany, a nie tylko bierne podążanie za planem.

Co więcej duża jest rola współpracy z klientem nie zaś trzymania się tylko początkowych wytycznych. Ważne jest także bardziej działające oprogramowanie, czy gotowy efekt niż piętrząca się dokumentacja. Słowem agile zakłada dużą zmienność i elastyczność podejmowanego przedsięwzięcia.

Kiedy można zastosować agile? W jakich obszarach biznesu?

Praktycznie w każdym sektorze biznesu agile znajdzie swoje plusy. Zaś odnośnie sytuacji, w jakich najlepiej się ono sprawdza, to na pewno warto tu powiedzieć o sytuacji, w której nie jesteśmy jeszcze pewni, czy dany projekt i pomysł przyniesie korzyści, ponadto w sytuacjach zmiennych, w przypadku niestabilnej sytuacji politycznej, gospodarczej, handlowej itp.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.