Warsztaty z asertywności

Asertywność to modne pojęcie, które w ostatnim czasie bardzo często jest nadużywane. W rezultacie nadaje się mu pejoratywny charakter, który nie ma nic wspólnego z prawdziwym znaczeniem tego słowa.

Gamma - Warsztaty z asertywności

Warsztaty z asertywności


Zanim więc odpowiemy sobie na pytanie, w jaki sposób można ją kształtować, warto zastanowić się najpierw, czym jest asertywność.

Najprościej rzecz ujmując asertywność to umiejętność stanowczego wyrażania swoich myśli w taki sposób, który nie krzywdzi innych. To postawa pośrednia między pasywnością, a agresją. Chociaż mogłoby się wydawać, że uzyskanie równowagi między nimi to nic trudnego w praktyce okazuje się, że wiele osób ma problemy z komunikowaniem się w sposób asertywny.

W kontaktach z innymi ludźmi bywamy zbyt ulegli albo zbyt agresywni, a efekty takich rozmów zazwyczaj nie są zadowalające. Aby poprawić swoją komunikację z innymi, warto zdecydować się na warsztaty z asertywności.

Warsztaty z asertywności pomagają w rozwijaniu pewności siebie i odwagi do wyrażania swoich poglądów. Z drugiej strony chronią przed agresją, która we współczesnym świecie bardzo często bywa mylona z asertywnością.

 

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz: Zapraszamy.

 

Tymczasem u podstaw asertywności leży szacunek do drugiej osoby i jej poglądów, na który nie ma miejsca w agresywnym zachowaniu. Wychodząc z takiego założenia, o wiele łatwiej jest przekonać innych do swoich racji, jednocześnie nie sprawiając, że poczują się skrzywdzeni, czy zignorowani.

Możliwości praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej na warsztatach z asertywności jest bardzo wiele. Z powodzeniem można zastosować ją chociażby w kontaktach biznesowych.

Asertywność sprzyja osiąganiu lepszych wyników w negocjacjach z kontrahentami czy codziennych rozmowach ze współpracownikami. Nie od dziś wiadomo, że osoby, które potrafią zdecydowanie wyrażać swoje poglądy, ale jednocześnie słuchać innych mają o wiele szanse na sukces od tych, które od początku rozmowy atakują swojego rozmówcę, z góry stawiając go na przegranej pozycji.

Asertywność to bardzo dobra podstawa również w codziennych kontaktach z bliskimi, poprawiająca relacje z innymi ludźmi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.