Wartość dodana w biznesie

Zarządzanie firmą jest procesem niezwykle skomplikowanym. Trzeba bowiem zadbać o szereg czynności. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej w przypadku, gdy jednoosobowa działalność gospodarcza przekształca się w większą firmę zatrudniającą całą rzeszę pracowników. Wówczas troska o nowych kontrahentów stanowi tylko część priorytetów takiego przedsiębiorstwa. 
Gamma - Wartość dodana w biznesie
   
  Zarządzanie firmą jest procesem niezwykle skomplikowanym. Trzeba bowiem zadbać o szereg czynności. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej w przypadku, gdy jednoosobowa działalność gospodarcza przekształca się w większą firmę zatrudniającą całą rzeszę pracowników. Wówczas troska o nowych kontrahentów stanowi tylko część priorytetów takiego przedsiębiorstwa.

  Równie ważne staje się skompletowanie zespołu pracowników, którzy z jednej strony będą się dobrze czuli w swoim towarzystwie, a z drugiej strony będą efektywnie pracowali. Dobrze, aby nad tym wszystkim czuwał doświadczony specjalista w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W sprzedaży bardzo ważne są: koncentracja na kliencie i budowanie z nim relacji, elastyczność w rozmowie, szybkie podnoszenie się po porażce, umiejętność sprostania sytuacjom nieoczekiwanym i trudnym. Zdobądź kluczowe kompetencje niezbędne w profesjonalnej sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń dla handlowców. Zobacz również: szkolenie z negocjacji, szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta.

  Wartość dodana pracowników

  Biorąc pod uwagę to, czy zatrudniony zespół pracowników jest efektywny i czy warto w niego inwestować czy też bardziej opłacalne będzie znalezienie następców warto stosować pewne kryteria ewaluacyjne. Jednym z nich może być na przykład wartość dodana kapitału ludzkiego. Jest to wskaźnik obliczany przy pomocy wzoru matematycznego.

  Wykorzystuje się w tym przypadku takie dane jak chociażby przychody firmy, poniesione koszty operacyjne koszty wynagrodzeń pracowników oraz pozostałe wydatki. Ważne jest określenie okresu, dla jakiego wyznaczany jest konkretny wskaźnik. Doświadczeni menedżerowie powinni korzystać z różnorodnych metod oceny skuteczności zespołu pracowników, tak samo jak różne powinny być metody motywacyjne.

  Szkolenia HR

  Dla efektywnego zarządzania firmą niezmiernie istotny jest nieustanny rozwój kadry zarządzającej. Menedżerowie, nawet ci, którzy ukończyli prestiżowe studia podyplomowe nie powinni spoczywać na laurach, tylko wciąż szukać kolejnych możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji. Jedną z najbardziej efektywnych metod szkoleniowych jest udział w specjalistycznych warsztatach z zakresu HR.

  Przeważnie mają one tryb weekendowy i organizowane są w każdym większym mieście. Koszt udziału w nich nie należy do najniższych, jednak jeżeli firmie zależy na rozwoju pracowników, to z pewnością udzieli ona refundacji za udział w takim szkoleniu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.