Zabawa w negocjacje

Stare przysłowie brzmi, że „praktyka czyni mistrza”. Żadna teoria nie będzie użyteczna jeżeli posiadanej wiedzy nie potrafimy wykorzystać w realnych sprawach. Warto dodać do swojej nauki ćwiczenia praktyczne.

zdjęcie - (the_title())

     

    Stare przysłowie brzmi, że "praktyka czyni mistrza". Żadna teoria nie będzie użyteczna jeżeli posiadanej wiedzy nie potrafimy wykorzystać w realnych sprawach.

    Warto dodać do swojej nauki ćwiczenia praktyczne. Nauka technik negocjacyjnych to nie muszą być nudne wykłady z kluczowymi formułkami, słowami zakazanymi, itd. Zajęcia mogą zostać zorganizowane w formie zabawy.

    Gry negocjacyjne pozwolą na poznanie nowych metod negocjacyjnych, sprawdzenie swojej wiedzy w praktyce bez ryzyka straty klienta lub pieniędzy, obserwowanie metod innych współpracowników, korygowanie swoich błędów, dodawanie do swojego wachlarza działań nowych, odpowiednich dla danej sytuacji.

    Wiele firm oferuje organizację eventu firmowego połączonego z zabawami negocjacyjnymi. W luźniejszej atmosferze, przy obecności specjalisty możemy porozgryzać przedstawione scenariusze.

    Są one pisane na podstawie zdarzeń firmowych lub są całkowicie fikcyjne, np. negocjowanie traktatu pokojowego, problemy stawiane przez Leonardo Di Caprio w fimie "Wilk z Wall Street".

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Poznaj metodę, dzięki której już na pierwszym spotkaniu zorientujesz się kim jest Twój rozmówca. Wzmocnij wiarę we własne możliwości i negocjuj skuteczniej. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Zobacz: szkolenia z negocjacji, szkolenie telemarketing, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Zobacz cały dział: szkolenia sprzedażowe

    Takie zabawy są doskonałą metodą szlifowania warsztatu, ale także integracji i poznawania swoich mocnych i słabych stron.

    Będąc sprzedawcą mamy także okazję na wczucie się w rolę drugiej strony, to może pomóc w improwizowaniu i prowadzeniu realnych rozmów. Odkryjemy nasze reakcje, które u innych osób mogą być identyczne.

    Zabawa polega na symulacji rozmowy między dwoma osobami, które wcześniej zapoznały się ze swoimi rolami i kierunkiem w jakim mają zmierzać ich oczekiwania i stawiane warunki. Rozmowa jest prowadzona, obserwowana przez grupę, wnioski zapisywane.

    Przeprowadzoną rozmowę należy przeanalizować pod kątem dostępnego klucza. Porównać swoje reakcje z tymi proponowanymi przez autora scenariusza. Pozwoli to na zmierzenie się ze swoimi dotychczasowymi zdolnościami i wyciągnięciem wniosków na przyszłość.

    Co ciekawe, powstały już gry karciane i planszowe mające wprowadzić w świat negocjacji przy pomocy zabaw grupowych. Może warto je wprowadzić na firmowe spotkania integracyjne?

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
    AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
    Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
    Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
    Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

    powiązane z tematem artykułu

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza
    kontakt

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa
    NIP: 113-26-90-108

    firma szkoleniowa

    Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
    © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
    Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.