Zadania menedżera – czym charakteryzuje się dobry kierownik?

Bez względu na branżę i zakres działalności przedsiębiorstwa, bycie menedżerem łączy się z wieloma obowiązkami i ogromną odpowiedzialnością. Menedżer to osoba, która jest wielokierunkowo uzdolniona, posiada szereg cech charakteru niezbędnych do sprawowania władzy oraz łączy w sobie autorytet i przywództwo z dużą dozą samokrytycyzmu i umiejętnością przyznania się do porażki.

zdjęcie - (the_title())

   

  Bez względu na branżę i zakres działalności przedsiębiorstwa, bycie menedżerem łączy się z wieloma obowiązkami i ogromną odpowiedzialnością. Menedżer to osoba, która jest wielokierunkowo uzdolniona, posiada szereg cech charakteru niezbędnych do sprawowania władzy oraz łączy w sobie autorytet i przywództwo z dużą dozą samokrytycyzmu i umiejętnością przyznania się do porażki.

  Planowanie i organizowanie

  To dwa pierwsze etapy, którym musi podołać każdy menedżer. Osoba ta jest odpowiedzialna za cały zespół pracowniczy, musi cechować się bardzo dobrą organizacją pracy i czasu. Dobry menedżer potrafi rozdzielać i delegować zadania tak, by ich wykonawcy byli najlepszymi specjalistami w danej dziedzinie. Organizacja pracy polega także na odpowiednim doborze środków i metod, szczególnie w przypadku dużych i skomplikowanych projektów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

  Kontrola i ocena pracowników

  Każdy projekt i każde działanie podwładnych powinno być stale monitorowane oraz musi podlegać stosownej ocenie. Zadania menedżera w tym obszarze polegają na dostosowaniu narzędzi kontroli do wymagań projektowych oraz stworzenie systemu ocen, który będzie sprawiedliwy i funkcjonalny. Dobry menedżer powinien zdawać sobie sprawę z potencjału pracowników, równocześnie musi brać pod uwagę słabości poszczególnych jednostek i dostosowywać metody sprawdzenia efektów pracy.

  Zarządzanie kapitałem ludzkim

  Menedżer musi cechować się bardzo dobrą komunikatywnością - w końcu nie jest autorytarnym przewodnikiem ale osobą, która ma łączyć i integrować cały zespół. Podwładni muszą zdawać sobie sprawę z tego, że menedżer jest pomocnikiem, osobą, która potrafi przyznać się do błędu oraz umiejętnie rozwiązuje wszelkie konflikty, jakie wynikają w miejscu pracy.

  Dobry menedżer to osoba wielofunkcyjna, niekoniecznie nastawiona tylko na wyniki. Zadbanie o dobrą atmosferę i integrację w miejscu pracy są bardzo ważnymi elementami sprawowania kierownictwa nad podwładnymi. Menedżer to osoba, która łączy pokorę z autorytetem i tym samym zasługuje na uznanie wszystkich pracowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.