Zarządzanie ludźmi

Zarządzanie grupą osób jest trudne i wymaga pewnych umiejętności. Zarządzanie ludźmi polega na kierowaniu ich pracą, emocjami oraz motywacją w ten sposób, by uzyskać określony cel. W wielu przypadkach przywódca powinien zachowywać się jak opiekun.

zdjęcie - (the_title())

 

Zarządzanie grupą osób jest trudne i wymaga pewnych umiejętności. Zarządzanie ludźmi polega na kierowaniu ich pracą, emocjami oraz motywacją w ten sposób, by uzyskać określony cel. W wielu przypadkach przywódca powinien zachowywać się jak opiekun. Musi być zarówno opiekuńczy, jak i surowy – w zależności od sytuacji. Błędem numer jeden popełnianym przez pracodawców jest przede wszystkim brak uznania dla swoich podwładnych. Człowiek, który nie słyszy pochwał nie jest odpowiednio zmotywowany do dalszej pracy. Uznania i pochwały budują pozytywne relacje, sprzyjają zaangażowaniu pracownika i chęci ciągłego uczenia się nowych umiejętności. Uznanie może dotyczyć zarówno wykonywanej przez podwładnego pracy, ale również jego kreatywności i stopnia zaangażowania w wykonywane obowiązki.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

W prawidłowym zarządzaniu ludźmi niezwykle ważna jest prawidłowa komunikacja. Relacja pracodawca-pracownik jest często bardzo trudna. Jeśli nie mamy poczucia zaufania, błędnie formułujemy swoje myśli oraz nie wyrażamy pewnych komunikatów wprost, nasza relacja staje się jeszcze trudniejsza. Pracownik powinien wiedzieć, czego się od niego oczekuje, a pracodawca jakimi metodami może zmotywować pracownika do dalszego działania. Skuteczna komunikacja i zrozumienie potrzeb drugiej strony pozwala na zbudowanie pozytywnej relacji, która wpływa na jakość wykonywanej pracy. Pracownik, który ma poczucie, że może powiedzieć o swoich lękach i niepokojach nie boi się być kreatywny i otwarty. Lepiej również znosi zmiany wprowadzane przez przełożonego.

Umiejętność zarządzania innymi ludźmi to najczęściej wynik słuchania i dopasowywania się do sytuacji. Nikt nie rodzi się z tą umiejętnością. Należy ją w sobie wyćwiczyć, ale również pamiętać, że pewne rozwiązania nie sprawdzą się w każdej grupie osób. Dobry menager potrafi dopasować techniki zarządzania ludźmi do danej sytuacji. Warto również pamiętać, że nie każdy człowiek nadaje się do kierowania grupą osób. W takim wypadku zespół nigdy nie będzie działał tak efektywnie, jak ten zarządzany prawidłowo.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.