Zarządzanie stresem szkolenie

Każdy szef, menedżer, lider czy przedsiębiorca zna na pewno dobrze stres. Dopóki jest on mały, to nie stanowi większego problemu. Niemniej jednak, kiedy rośnie… No właśnie – wówczas przeszkadza nam on wyspać się, nie umiemy podejmować racjonalnych decyzji, zaczynamy popełniać coraz więcej błędów, odreagowujemy negatywne emocje na rodzinie, znajomych i na pracownikach.

zdjęcie - (the_title())

 

Każdy szef, menedżer, lider czy przedsiębiorca zna na pewno dobrze stres. Dopóki jest on mały, to nie stanowi większego problemu. Niemniej jednak, kiedy rośnie... No właśnie - wówczas przeszkadza nam on wyspać się, nie umiemy podejmować racjonalnych decyzji, zaczynamy popełniać coraz więcej błędów, odreagowujemy negatywne emocje na rodzinie, znajomych i na pracownikach. W efekcie stres popycha nas w kierunku rozpadu związku, zaniku kontaktu z przyjaciółmi i oczywiście utraty pozycji na rynku. W związku z tym należy się nauczyć radzić ze stresem. Jak tego dokonać?

1. Szkolenia z zarządzania stresem

Przede wszystkim warto inwestować w sensowne szkolenia z zarządzania stresem. Działają one na bardzo wielu aspektach i poziomach - niektóre pomagają nam w efektownym zarządzaniu firmą, inne poprawią nasz wizerunek, a z kolei jeszcze inne nauczą nas rozdzielać zadania. Istnieją oczywiście także szkolenia, na których poznamy techniki radzenia sobie ze stresem. Czy warto w nie inwestować? Zdecydowanie tak! Nawet jeśli już kiedyś na jakimś byliśmy - nie siedźmy na laurach. Niestety zarządzanie firmą wymaga ciągłego samorozwoju. Warto jednak pamiętać, abyśmy wybierali szkolenia rzeczywiście prowadzone przez profesjonalistów. Należy zatem wcześniej sprawdzić opinie o danej firmie.

2. Nietypowe szkolenia i wyjazdy

Warto jeszcze powiedzieć kilka słów o przeróżnych aktywnościach, które pomogą nam rozładować stres i nauczyć nad nim panować. Można je w pewien sposób nazwać oryginalnymi szkoleniami - czasem zresztą nawet dosłownie są szkoleniami, niektórzy bowiem co odważniejsi coache je wykorzystują. A zatem jakie aktywności możemy tu zaliczyć? Na pewno będzie to wyjazd survivalowy - dzięki niemu nie tylko na chwile zupełnie zapomnimy o otaczających nas problemach, lecz również nauczymy się koncentrować w pełni na zadaniu, nie dawać się negatywnym myślom i przede wszystkim radzić ze stresem. Podobne działanie mogą mieć zajęcia na ściance wspinaczkowej czy wszystkie czynności, przy których musimy pokonać nasze bariery.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nie stresuj się. Dowiedz się jak zachować spokój w sytuacjach stresogennych. Poznaj techniki zarządzania stresem. Pracuj nad sobą, aby przezwyciężyć stres. Zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach: szkolenie zarządzanie stresem, trening pewności siebie, szkolenie - motywacja .

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.