Zarządzanie talentami krok po kroku

Zarządzanie talentami w HR staje się coraz bardziej popularne. To rodzaj prowadzonej polityki zarządzania zasobami ludzkimi, który ma za zadanie określić predyspozycje i cechy osobowościowe pracowników w celu stworzenia ich dalszej ścieżki rozwoju. Umożliwia to dopasowanie kursów, szkoleń i samych stanowisk do charakteru i wrodzonych umiejętności pracowników. Jak stworzyć odpowiedni plan, który pozwoli na rozwijanie naszego zespołu pod względem ich zdolności? Przedstawiamy 5 kroków, które przydadzą się każdemu przedsiębiorcy!

zdjęcie - Zarządzanie talentami krok po kroku
 
Zarządzanie talentami w HR staje się coraz bardziej popularne. To rodzaj prowadzonej polityki zarządzania zasobami ludzkimi, który ma za zadanie określić predyspozycje i cechy osobowościowe pracowników w celu stworzenia ich dalszej ścieżki rozwoju.

Umożliwia to dopasowanie kursów, szkoleń i samych stanowisk do charakteru i wrodzonych umiejętności pracowników. Jak stworzyć odpowiedni plan, który pozwoli na rozwijanie naszego zespołu pod względem ich zdolności?
 
Dla osób zainteresowanych tematami rekrutacji, działu kadr i hr polecamy nasze szkolenia hr bpna których poznać można nowoczesne narzędzia hr!
 
Przedstawiamy 5 kroków, które przydadzą się każdemu przedsiębiorcy!

1. Stwórz jasne kryteria i sposób badania predyspozycji pracowników. Każde stanowisko powinno być opisane pod względem cech, które zajmujący je pracownik powinien mieć.

2. Opracuj i przeprowadź badania. W tym wypadku możemy stworzyć własne testy i schematy ćwiczeń lub skorzystać z już opracowanych narzędzi pomagających w określaniu talentów. Przydatny może być test Gallupa, który określa pięć dominujących talentów, które mogą okazać się pomocne w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

3. Rozmawiaj z pracownikami. Ich predyspozycje to jedno, chęci to drugie. Warto mieć na względzie plany zawodowe pracowników - umożliwia to ich rozwój, ale również przynosi wymierne korzyści dla pracodawców. W końcu tym sposobem zapobiegamy rotacji pracowników w przedsiębiorstwie.

4. Przetestuj w praktyce. Warto umożliwić pracownikom praktyczne sprawdzenie się na wybranych stanowiskach. Dzięki temu możemy zarówno sprawdzić, czy sprawdzają się oni pełniąc dane funkcje oraz czy są zadowoleni i chcą kontynuować pracę.

5. Wspieraj. Coaching hr i mentoring to obowiązkowe części każdej polityki prospołecznej w przedsiębiorstwie. Gwarantując pracownikom pomoc specjalistów, zyskujemy ich zaangażowanie i wydajność, co znacząco wpływa na rozwój przedsiębiorstwa.

Zarządzanie talentami może być szczególnie trudne dla początkujących przedsiębiorców - opracowanie i wdrożenie polityki, która ma na celu zrównoważony rozwój firmy pod względem zasobów ludzkich może być czasochłonna i kosztowna. Musimy jednak pamiętać, że zalet z takiego podejścia jest bardzo wiele i bezpośrednio przekładają się one na zyski firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.