Zarządzanie zespołem sprzedażowym – szkolenie

Co jest podstawą sukcesu w firmie? Generalnie rzecz ujmując będzie to sprzedaż. Niestety zagadnienie to nie jest takie proste, ponieważ wiele rzeczy wpływa z kolei na sprzedaż. Trzeba jednak zdecydowanie podkreślić, że szczególnie duży udział mają tutaj ludzie, dlatego ogromną rolę w budowaniu sukcesu firmy ma zarządzanie zespołem sprzedażowym.

Gamma - Zarządzanie zespołem sprzedażowym - szkolenie

   

  o jest podstawą sukcesu w firmie? Generalnie rzecz ujmując będzie to sprzedaż. Niestety zagadnienie to nie jest takie proste, ponieważ wiele rzeczy wpływa z kolei na sprzedaż. Trzeba jednak zdecydowanie podkreślić, że szczególnie duży udział mają tutaj ludzie, dlatego ogromną rolę w budowaniu sukcesu firmy ma zarządzanie zespołem sprzedażowym.

  Dobry kierownik zespołu sprzedażowego

  Lecz takie zarządzanie jest dość trudnym wyzwaniem. Otóż kierownik takiego zespołu sprzedażowego musi wykazywać wiele cech charakteru oraz zdolności i umiejętności. Zacznijmy zatem od osobowości kierownika. Na pewno musi on być osobą pewną siebie, zdecydowaną i stanowczą. Dobrze by było, gdyby wykazywał się także empatią, cierpliwością oraz wytrwałością. Ponadto jeśli chcemy osiągnąć sukces, to niektórymi zespołami muszą zawiadować osoby innowacyjne i kreatywne. Jakie zaś zdolności i umiejętności powinien posiadać dobry kierownik? Na pewno musi on umieć rozmawiać z ludźmi oraz dostrzegać ich talenty i zdolności a także dzielić zadania w grupie, dopasowywać ton i styl rozmowy do swojego rozmówcy. Dobrze by było także, gdyby umiał on motywować ludzi, popychać ich do działania.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zdobądź wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne w profesjonalnej obsłudze klienta. Zapraszamy na szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta. Celem szkolenia jest udoskonalenie zdolności komunikacyjnych i rozwinięcie umiejętności przyjmowania postawy asertywnej w rozmowie z klientem. Dowiedz się jak budować swój wizerunek przez telefon, jak kontrolować przebieg rozmowy, jakie są zasady komunikacji werbalnej, oraz jak prowadzić rozmowę z trudnym klientem. Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenie telemarketing, szkolenia handlowe.

  Zarządzanie zespołem sprzedażowym - szkolenie

  Jak zatem widać - taki kierownik musi umieć dość sporo rzeczy. Warto zatem wiedzieć, że osoby które są naturalnymi kierownikami, czyli które rodzą się ze wszystkimi powyższymi zdolnościami, zdarzają się niezmiernie rzadko. Jednak wiele osób posiada pewne wybrane cechy lidera, dlatego też warto u takich osób zdecydować się na szkolenia, które pozwolą im nauczyć się innych umiejętności. Szkolenia z zarządzania zespołami sprzedażowymi prowadzi dzisiaj wiele firm. Dotyczą one różnych zagadnień - czasem mają na celu naukę rozmowy z ludźmi, innym obudzenie kreatywności a jeszcze kiedy indziej szkolenie dotyczy psychologicznych aspektów pracy z zespołem. Warto poznać, czego brakuje naszemu kandydatowi na lidera i wysłać go następnie na stosowne szkolenie.

  Pamiętajmy - pieniądze na szkolenie to nie wydatek, lecz inwestycja. Szkoląc kadrę kierowniczą pozwalamy firmie rozwinąć się - słowem więcej otrzymujemy niż dajemy!

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.