Asertywność scenariusz zajęć dla dorosłych

Gamma - Asertywność scenariusz zajęć dla dorosłych

  Komunikacja międzyludzka powinna opierać się nie tylko na odpowiedniej, jasnej wymianie zdań i komunikatów, ale także na umiejętnym obstawaniu przy własnych opiniach i wierzeniach bez okazywania agresji, jednak w sposób stanowczy.

  Choć zadania wydaje się co najmniej banalne, okazuje się, że większość, nawet dorosłych, ludzi ma ogromny problem z klarownym i stanowczym wyrażaniu swoich myśli. Agresja oczywiście często okazuje się problemem, gdy druga osoba czuje się atakowana - na tym etapie komunikacja zawodzi.

  Często jednak spotyka się sytuacje, w których ludzie "naciągają" własne poglądy ze względu na brak pewności i wiary w swe własne kompetencje. W momencie, kiedy mamy do czynienia z sytuacją, w której słowo "nie" zostanie odebrane jako "może", jest to doskonałe odzwierciedlenie tego, że mówcy brakuje asertywności i nie tylko będzie on przekonywany do zmiany własnego zdania, ale przede wszystkim zezwoli na to.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

   

  Czy to w życiu prywatnym czy w negocjacjach, asertywność jest absolutnie niezbędną umiejętnością, która pozwoli nam dostać dokładnie to, czego chcemy bez ustępstw.

  Choć wydaje się, że to jest to cecha wrodzona, faktem jest, że umiejętności tej można się nauczyć i należy ją trenować i wzmacniać, nawet, a może i szczególnie, w dorosłym życiu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.