Czym zajmuje się koordynator sprzedaży?

Gamma - Czym zajmuje się koordynator sprzedaży?

  Koordynatorem, czy to projektu czy sprzedaży, nazywa się osobę odpowiedzialną za nadzorowanie procesów usprawniających prawidłowe ukończenie projektu.

  Koordynator sprzedaży nadzoruje pracę swojego zespołu lub osób podlegających mu bezpośrednio i pośrednio. Odpowiedzialny jest za organizację pracy, zapewnienie wszelkich potrzebnych materiałów i narzędzi, oraz zarządzanie zespołem.

  Do jego obowiązków zalicza się również zapewnienie dostępności produktów dla klienta, czyli kontakt z dostawcą. Niezwykle ważną cechą osoby ubiegającej się o to stanowisko jest umiejętność organizacji własnej pracy, gdyż lista codziennych obowiązków okazuje się często bardzo długa i nie każdy jest w stanie podołać takiemu wyzwaniu.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Szukasz dobrych szkoleń menedżerskich, sprzedażowych czy rozwoju osobistego? Zobacz:

  Gamma - najlepsza firma szkoleniowa roku.

   

  Bardzo ważną cechą przyszłego koordynatora sprzedaży jest więc umiejętność pracy pod presją czasu - terminy zawsze gonią, klienci są zawsze zniecierpliwieni. Drugą, absolutnie niezbędną cechą osoby na tym stanowisku będzie komunikatywność.

  Ponieważ koordynator sprzedaży musi mieć stały i przede wszystkim, dobry kontakt zarówno z klientami jak i innymi oddziałami firmy, czy też pracownikami. W skład obowiązków koordynatora wlicza się również prowadzenie negocjacji handlowych z dostawcami, a więc wszelkie umiejętności sprzedażowe jak i negocjacyjne są na tym stanowisku na wagę złota.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.