Nasz strój będzie miał duży wpływ na to jak będziemy odbierani. Zależnie od branży, w jakiej chcemy się szkolić lub pracować, powinniśmy ubierać się na różne sposoby. Generalnie preferowanym stylem ubioru na konferencje i szkolenia jest „business casual” i ile ten angielski zwrot może nam nie wiele mówić, to opiera się ona na prostych zasadach. W wypadku mężczyzn nie pozostawia on zbyt wiele wyboru.
Potrzebna będzie nam marynarka, koszula lub biała koszulka (najlepiej polo) oraz pasujące do reszty zestawu spodnie. Generalnie, jeśli nie wiemy, co założyć na daną formalną, lub pół-formalną okazję to najlepszym wyborem będzie coś raczej konserwatywnego, nie możemy spudłować ubierając koszulę i garnitur.
W wypadku kobiet sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż dysponują one nieco szerszym wyborem w kwestii stroju.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.
Generalnie także zalecany jest ubiór w pewnym stopniu formalny. Kobiety mogą jednak wybierać między spódnicą a spodniami, większy nacisk kładziony jest także na dopasowanie między sobą elementów stroju.
Generalnie obie płcie powinny unikać rzeczy niekojarzących się z profesjonalizmem i klasą. Piercing, włosy pofarbowane na nietypowe kolory, mimo że mogą być sposobem ekspresji własnej oryginalności zwykle nie są mile widziane przez potencjalnych pracodawców i tutorów.