metody radzenia sobie ze stresem w pracy

17 października 2017
zdjęcie - metody radzenia sobie ze stresem w pracy

Stres może być uznawany za jeden z większych problemów dotykających ludzi w XXI wieku. Odczuwamy go w najróżniejszych sytuacjach, jednak większość z nich ma związek z naszą pracą lub finansami.

Wiele osób szuka sposobów na eliminację stresu ze swojego życia, chociaż może to się wydawać niemożliwe, to i tak warto próbować, chociaż go zredukować. Na to, że odczuwamy stres wpływ ma wiele czynników, z których jednym jest poczucie braku kontroli nad swoimi sprawami.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

 

W pracy możemy zminimalizować je analizując jej aspekty i decydując, na które mamy wpływ, a które są zależne od wypadków losowych. Należy skoncentrować się na tym, co leży w ramach naszych kompetencji i odpuścić sobie rzeczy, na które nie mamy wpływu.

Jeżeli czujemy się przytłoczeni stojącymi przed nami zadaniami, lub mamy przed sobą ciężkie spotkanie, warto poświęcić parę minut na odetchnięcie i wyrzucenie z głowy wszystkich niepotrzebnych nam w danej chwili spraw.

Jeżeli mamy możliwość powinniśmy także ograniczyć do minimum ryzyko tego, że ktoś przeszkodzi nam w wykonywanych akurat czynnościach.

Takie wymuszone przerwy często nie tylko odbijają się na naszej efektywności, ale także wprawiają w rozdrażnienie, sprawiając, że odczuwamy większą presję.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.