metody radzenia sobie ze stresem w pracy

Gamma - metody radzenia sobie ze stresem w pracy

  Stres może być uznawany za jeden z większych problemów dotykających ludzi w XXI wieku. Odczuwamy go w najróżniejszych sytuacjach, jednak większość z nich ma związek z naszą pracą lub finansami.

  Wiele osób szuka sposobów na eliminację stresu ze swojego życia, chociaż może to się wydawać niemożliwe, to i tak warto próbować, chociaż go zredukować. Na to, że odczuwamy stres wpływ ma wiele czynników, z których jednym jest poczucie braku kontroli nad swoimi sprawami.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

   

  W pracy możemy zminimalizować je analizując jej aspekty i decydując, na które mamy wpływ, a które są zależne od wypadków losowych. Należy skoncentrować się na tym, co leży w ramach naszych kompetencji i odpuścić sobie rzeczy, na które nie mamy wpływu.

  Jeżeli czujemy się przytłoczeni stojącymi przed nami zadaniami, lub mamy przed sobą ciężkie spotkanie, warto poświęcić parę minut na odetchnięcie i wyrzucenie z głowy wszystkich niepotrzebnych nam w danej chwili spraw.

  Jeżeli mamy możliwość powinniśmy także ograniczyć do minimum ryzyko tego, że ktoś przeszkodzi nam w wykonywanych akurat czynnościach.

  Takie wymuszone przerwy często nie tylko odbijają się na naszej efektywności, ale także wprawiają w rozdrażnienie, sprawiając, że odczuwamy większą presję.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.