Powrót pracownika po urlopie wychowawczym

Gamma - Powrót pracownika po urlopie wychowawczym

  Każdy opiekun prawny dziecka ma prawo do trzyletniego urlopu wychowawczego (w przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony), do momentu, aż dziecko skończy cztery lata. Jeśli natomiast urlop wychowawczy zaczyna się w trakcie trwania umowy o pracę na czas określony, to automatycznie kończy się on z dniem wygaśnięcia tej umowy i może zostać przedłużony pod warunkiem przedłużenia kontraktu.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma – firma szkoleniowa roku.

  Jak coaching wyzwala ludzki potencjał? Jak zostać liderem transformacyjnym? Jak sprawnie i skutecznie zarządzać zmianą? Co to jest flow i jak przejść od apatii do pasji? Zapraszamy na nasze szkolenia.

  Zapoznaj się z całym działem szkoleń menadżerskich: szkolenie menadżerskie

   

  Jeśli po wygaśnięciu pierwszej umowy, pracownik podpisze umowę o pracę w kolejnym miejscu, jest możliwe przejście na urlop wychowawczy na okres niewykorzystany u pierwszego pracodawcy.

  Pracodawca ma obowiązek dopuszczenia pracownika do pracy po zakończeniu przez niego urlopu wychowawczego. Mało tego, pracownik ma prawo powrócić do pracy nawet bez zgody pracodawcy, chociaż w tym wypadku firmie należy się 30 dni przystosowania do nowej sytuacji.

  Jeżeli pracodawca z jakichś względów odmówi pracownikowi powrotu do pracy i nie dopuści go do wykonywania obowiązków - pracownik może dochodzić swoich praw. Wracając z urlopu wychowawczego pracownikowi należy się to samo wynagrodzenie - nawet, jeśli nastąpi zmiana stanowiska.

  Wszelkie nieprawidłowości związane z powrotem z urlopu wychowawczego można zgłosić do Sądu Pracy, który będzie dochodził złamanych przez pracodawcę praw.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.