Specjalista ds. sprzedaży, co robi?

Specjaliści do spraw sprzedaży potrzebują, co zabrzmi jak rzecz oczywista, specjalistycznej wiedzy potrzebnej by stworzyć, rozwinąć i wdrożyć strategie sprzedaży w ich firmie lub organizacji.

Gamma - Specjalista ds. sprzedaży, co robi?

  Specjaliści do spraw sprzedaży potrzebują, co zabrzmi jak rzecz oczywista, specjalistycznej wiedzy potrzebnej by stworzyć, rozwinąć i wdrożyć strategie sprzedaży w ich firmie lub organizacji. Czynniki takie jak polityka firmy, cele i kanały sprzedaży wpływają na kształt tej strategii. W zależności od branży i koncepcji firmy specjaliści mogą pracować za pośrednictwem telefonów, Internetu jak i spotykając się z potencjalnymi klientami osobiście.

  Ich rolą jest także przekazywanie jak najszerszemu gronu odbiorców informacji na temat oferty ich przedsiębiorstwa. W dodatku specjaliści do spraw sprzedaży muszą utrzymywać długoterminowe relacje z klientami, dostawcami i działami sprzedaży ich partnerów biznesowych.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak prawidłowo i zgodnie z celem poprowadzić prezentację? Jakie są podstawowe techniki sprzedaży? Jak uzyskać najlepszy możliwy wynik negocjacji? Jak obecnie skutecznie sprzedawać przez telefon? Zobacz nasze szkolenia. Zapoznaj się z nimi.

   

  Doskonałe umiejętności komunikacji w mowie i piśmie są niezbędne dla wszystkich, którzy chcieliby zajmować to stanowisko. Wiele firm wymaga także dyplomu uczelni wyższej z kierunków związanych z biznesem lub ekonomią.

  Wszystkie te kwalifikacje i kompetencje są potrzebne w ich pracy, opierającej się w dużej mierze na bezpośrednim kontakcie z klientami. Od umiejętności jednego specjalisty często zależy to czy zostanie podjęta współpraca z ważnym klientem.

  Dobry sprzedawca powinien znać różne techniki negocjacji i zdobywania uwagi klienta, dlatego wielu z nich ceni sobie doświadczenie zdobywane w pracy, jako telemarketer. Kluczowe może być także wytworzenie przyjaznej, personalnej więzi z klientem, miła aparycja i charyzmatyczny charakter są, więc dodatkowym zaletami.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.