Specjalista ds. sprzedaży, co robi?

Specjaliści do spraw sprzedaży potrzebują, co zabrzmi jak rzecz oczywista, specjalistycznej wiedzy potrzebnej by stworzyć, rozwinąć i wdrożyć strategie sprzedaży w ich firmie lub organizacji.

zdjęcie - (the_title())

Specjaliści do spraw sprzedaży potrzebują, co zabrzmi jak rzecz oczywista, specjalistycznej wiedzy potrzebnej by stworzyć, rozwinąć i wdrożyć strategie sprzedaży w ich firmie lub organizacji. Czynniki takie jak polityka firmy, cele i kanały sprzedaży wpływają na kształt tej strategii. W zależności od branży i koncepcji firmy specjaliści mogą pracować za pośrednictwem telefonów, Internetu jak i spotykając się z potencjalnymi klientami osobiście.

Ich rolą jest także przekazywanie jak najszerszemu gronu odbiorców informacji na temat oferty ich przedsiębiorstwa. W dodatku specjaliści do spraw sprzedaży muszą utrzymywać długoterminowe relacje z klientami, dostawcami i działami sprzedaży ich partnerów biznesowych.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak prawidłowo i zgodnie z celem poprowadzić prezentację? Jakie są podstawowe techniki sprzedaży? Jak uzyskać najlepszy możliwy wynik negocjacji? Jak obecnie skutecznie sprzedawać przez telefon? Zobacz nasze szkolenia. Zapoznaj się z nimi.

 

Doskonałe umiejętności komunikacji w mowie i piśmie są niezbędne dla wszystkich, którzy chcieliby zajmować to stanowisko. Wiele firm wymaga także dyplomu uczelni wyższej z kierunków związanych z biznesem lub ekonomią.

Wszystkie te kwalifikacje i kompetencje są potrzebne w ich pracy, opierającej się w dużej mierze na bezpośrednim kontakcie z klientami. Od umiejętności jednego specjalisty często zależy to czy zostanie podjęta współpraca z ważnym klientem.

Dobry sprzedawca powinien znać różne techniki negocjacji i zdobywania uwagi klienta, dlatego wielu z nich ceni sobie doświadczenie zdobywane w pracy, jako telemarketer. Kluczowe może być także wytworzenie przyjaznej, personalnej więzi z klientem, miła aparycja i charyzmatyczny charakter są, więc dodatkowym zaletami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.