Specjalista HR, co to jest

Specjalista HR to posiadający specjalistyczną wiedzę pracownik działu kadr. Do jego obowiązków należy rekrutacja i rozmieszczanie pracowników po działach i zespołach działających

Gamma - Specjalista HR, co to jest

  Specjalista HR to posiadający specjalistyczną wiedzę pracownik działu kadr. Do jego obowiązków należy rekrutacja i rozmieszczanie pracowników po działach i zespołach działających w przedsiębiorstwie a także wprowadzanie nowych ludzi w życie firmy.

  W niektórych wypadkach specjaliści HR pełnią też funkcje związane z rozdzielaniem benefitów i administrowaniem urlopami. Jako, że specjalista HR to dość szeroki termin to może on oznaczać różne rzeczy w zależności od potrzeb firmy.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

   

  Stałe jest jednak to, że jest on łącznikiem pomiędzy pracodawcą a pracownikami, i to, że jego zadaniem jest zadbanie o to, by najlepsi możliwi pracownicy byli zatrudnieni na swoich pozycjach. Praca specjalistów HR nie polega jednak jedynie na umawianiu się na rozmowy z kandydatami i poszukiwaniu nowych ludzi, którzy mogliby być przydatni dla firmy.

  Zajmują się oni także rozwojem pracowników, którzy już są firmie, między innymi rekomendując ich do awansu lub oferując im dodatkowe szkolenia. Do ich obowiązków należy także zadbanie o to by obecni pracownicy dobrze się czuli w firmie, na przykład poprzez stworzenie odpowiedniego systemu motywacyjnego oraz rozdzielanie urlopów w dogodny i niezmniejszający efektywności zespołu sposób.

  Do działu HR wpływają także ewentualne skargi i zażalenia ze strony pracowników, to właśnie specjaliści HR muszą się nimi zająć i wypracować rozwiązanie istniejących problemów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.