W jakim celu tworzy się biznes plan? / W jakim celu sporządzamy biznes plan?

Biznes plan nie służy jedynie naszej wygodzie. Jest on niezbędny by w większości państw świata przejść przez biurokratyczne formalności związane z zakładaniem firmy. 

Gamma - W jakim celu tworzy się biznes plan? / W jakim celu sporządzamy biznes plan?

    Biznes plan nie służy jedynie naszej wygodzie. Jest on niezbędny by w większości państw świata przejść przez biurokratyczne formalności związane z zakładaniem firmy. Wiele osób postrzega biznes plan, jako sposób na przyciągnięcie ewentualnych inwestorów.

    Takie postrzeganie go to poważny błąd, w rzeczywistości jego znaczenie możemy zobrazować porównanie do planu budynku. Nie wystarczy wizja tego ja ma on wyglądać po zakończeniu budowy, potrzebny jest szczegółowy projekt ukazujący kolejne etapy wznoszenia jego konstrukcji. Podobnie do planu architektonicznego działa biznes plan.

    Może on być wykorzystywany, jako wyznacznik poziomu realizacji naszego zamysłu, by kontrolować przebieg rozwoju i kondycję przedsiębiorstwa.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Zobacz nasze szkolenia.
    Jak prawidłowo oceniać pracowników? Czy przywództwa można się nauczyć? Jak zostać charyzmatycznym liderem? Jak budować zaangażowanie w firmie?

    Zapraszamy.

     

    Pisanie biznes planu powinno skłonić do ponownego przemyślenia i ukonkretnienia naszej koncepcji biznesowej. Na przykład, gdy nasz plan zakłada, że będziemy mieć 10000 klientów do drugiego roku funkcjonowania firmy, ale zatrudnimy jedynie dwóch sprzedawców, zmusza on jest do przemyślenia, w jaki sposób dwóch specjalistów sprzedaży ma wygenerować dla nas i zadowolić tak szeroką klientele.

    Biznes plan stanowi także bazę do kalkulacji tego, jak dobrze, lub źle idzie nam prowadzenia naszego przedsięwzięcia, wiedzy czy realizowane są nasze założenia, czy może pomyliliśmy się przy ich formułowaniu zakładając zbyt optymistyczne wyniki.

    Postrzeganie naszego planu jedynie, jako formalnego wymogu czy sposobu na zanęcenie inwestorów to, więc ograniczanie jego istotnej roli.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza