Zarządzanie od podstaw

Zarządzanie, to sztuka dopilnowania, aby pracownicy wykonywali obowiązki lepiej i efektywniej, niż dotychczas, przy wykorzystaniu wiedzy i znajomości narzędzi

Gamma - Zarządzanie od podstaw

  Zarządzanie, to sztuka dopilnowania, aby pracownicy wykonywali obowiązki lepiej i efektywniej, niż dotychczas, przy wykorzystaniu wiedzy i znajomości narzędzi przeznaczonych do usprawniania działania organizacji.

  Menadżer, to innymi słowy osoba odpowiedzialna za zwiększanie wydajności zespołu, podniesienie poziomu motywacji i zadowolenia w grupie. Zarządzanie składa się z 4 filarów: planowanie, organizacja, kierowanie i monitorowanie.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma.

  Sprawdź naszą ofertę szkoleń menadżerskich. Dowiedz się jak zarządzać pokoleniem Y, jak być autorytetem dla pracowników, jak delegować i motywować zespół, jak prawidłowo przekazywać swoje doświadczenie, jak zarządzać w oparciu o metodologię MBTI. Zobacz szkolenia: szkolenie zarządzanie zespołem, zarządzanie projektami szkolenie, zarządzanie projektami.

   

  Pierwszy i absolutnie niezbędny składnik dobrego zarządzania to umiejętne skonstruowanie odpowiedniego planu działania. Pomijając ten krok, skazujemy się na porażkę, lub jednorazowy, niepowtarzalny sukces.

  Konieczne jest porównanie mocnych i słabych stron zespołu i dostępnych narzędzi. Idealny plan powinien zawierać plan taktyk, strategii oraz działania, łącznie z harmonogramem i zarysem czasowym.

  Na tym etapie warto pytać o zdanie pracowników - nikt tak dobrze nie zna dynamiki biura jak oni. Następnie, gdy przychodzi czas na organizację pracy należy upewnić się czy team jest gotowy na czekające go zmiany, czy wszystkie, potrzebne do wprowadzenia planu w życie narzędzia są zebrane i czy każdy zainteresowany rozumie swoją rolę i jej znaczenie w poprawie wyników zespołu i firmy.

  Przechodząc do kolejnego kroku, należy wskazać drogę pracownikom, mówić dokładnie co mają robić i kiedy - być niemalże dyrygentem. Menadżer jest odpowiedzialny za pracę swojego zespołu i jej jakość, a więc jest też jego zadaniem dopilnowanie, aby wszystko szło zgodnie z planem i naprawianie wszelkich niedociągnięć. To ostatni element efektywnego zarządzania.

  Należy pamiętać, że z pewnością pojawią się problemy, pracownicy będą potrzebować pomocy, ktoś się rozchoruje, a coś nie zostanie dostarczone na czas. Rola menadżera polega właśnie na tym, aby wszystko dostrzec i nanieść konieczne zmiany i poprawki w planie, aby umożliwić zespołowi osiągniecie celu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.