Prezentacja multimedialna MS Power Point jest dobrym i pomocnym narzędziem wystąpienia publicznego. Poprzez prezentacje możemy przedstawić swoje myśli, pomysły, rozwiązania, bądź po prostu zaprezentować wybrane treści. Wykorzystuje się ją również do odzwierciedlenia wypowiedzi/wystąpienia, które zapanowano. Prezentacja powinna być intuicyjna dla odbiorcy, powinna być uzupełnieniem, zobrazowaniem omawianego tematu.
Spis treści/Plan prezentacji – Co po kolei? Jaka będzie kolejność prezentowanych treści?
Rozwinięcie – Jakie jest meritum prezentowanych treści, o co dokładnie chodzi, rozwinięcie tematu.
Podsumowanie - Wnioski, co wynika z przedstawionych treści.
Końcowy slajd- Powinien zawierać, podziękowanie np. za uwagę, za poświęcony czas oraz dane kontaktowe do osoby prowadzącej ( Imię nazwisko, adres e-mail ).
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami
Prezentacja multimedialna powinna być dopasowywana ze względu na :
Odbiorcę,
Temat prezentacji,
Pomieszczenie,
Długość prezentacji.
Co powinien zawierać slajd?
Przemyślany układ obiektów- prosty, przejrzysty przekaz, ustalony porządek np. tekst zawsze pod obrazkiem
Stosowanie określonej/ założonej gamy kilku kolorów- odbiorca dostanie „oczopląsu” kiedy każda treść będzie innym stylem, kolorem czy wielkością.
Stonowane kolory niemęczące oczu
Hasła- Slajd powinien zawierać treści hasłowe, które powinny zostać rozwinięte podczas prezentacji. Ilość tych haseł również nie może być za duża, max 5-6.
Każdy slajd powinien mieć tytuł- odbiorca musi wiedzieć w jakiej tematyce znajduje się omawiana kwestia
Tekst na slajdzie:
Prosta czcionka- zarówno osoba z przodu jak i z tyłu sali musi mieć dobry i wyraźny obraz by przeczytać tekst bez większego wysiłku
Bezpiecznie jest używać standardowych czcionek takich jak np. Arial czy Times New Roman
Konsekwencja- Jeden styl czcionki, jedna wielkość, jeden kolor, jeden format
Kontrast tekstu i tła- tekst musi być wyraźny i odpowiednio widoczny na tle. Odpowiedni dobór kolorów czcionki i tła np. Kiedy mamy niebieskie tło, wybieramy kontrastujący kolor czcionki żółty lub biały.
Krótkie zdania, Hasła, równoważniki zdań- Prezentacja multimedialna konspekt Twojej wypowiedzi a nie całe opowiadanie!
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.
Za dużo tekstu- tekst musi być w odpowiedniej ilości i układzie. Za dużo tekstu spowoduje to, że uczestnik będzie czytał tekst wyświetlony na slajdzie a nie będzie słuchał prezentera treści.
Zbyt krzykliwe efekty i dynamiczne animacje-rozpraszają uwagę uczestników prezentacji. Odpowiednia ilość i jakość animacji, przejść slajdów wzbogaca prezentacje, jednak zbyt duża ich ilość lub zbyt odważna dynamika stanowczo jej szkodzą.
Zbyt duża ilość „jałowego” tekstu- Lepiej się śledzi prezentowany tekst kiedy zaznaczone są w nim ważniejsze rzeczy. Tekst wygląda przejrzyściej kiedy
Błędy ortograficzne- Nie ma nic gorszego, kiedy uczestnik zwraca Ci uwagę na błędy w prezentacji. Czerwone podkreślenie pomoże Ci zawsze, kiedy coś będzie nie tak z Twoim tekstem, nie ignoruj tego.
Kolorystyka i styl tekstu- nieodpowiednie kolory tekstu i tła wraz z np. nadgorliwością prowadzącego może spowodować, że odbiorca prezentacji będzie miał nieczytelny, denerwujący, drażniący obraz przedstawianych treści.
WAŻNE !!! W prezentacji nie tylko ważne jest to co wyświetlamy na slajdach, ale także to co mówimy. Bardzo duży stopień powodzenia prezentacji zależy właśnie od osoby, która to przedstawia. Tekst wyświetlany na ekranie ma tak naprawdę być tylko wsparciem i dodatkiem dla treści przedstawianych przez prezentera.
Zainteresuj się naszymi szkoleniami. Wybierz z listy kilkunastu szkoleń menadżerskich:
To menedżer kształtuje relacje między pracownikiem a zespołem i organizacją. Jeśli koncentruje się wyłącznie na wyniku relacja jest transakcyjna. Podstawą relacji transformacyjnej jest nadawanie sensu i znaczenia pracy, współodpowiedzialność, rozwijanie ludzi. Dziś mamy czas liderów, a menedżerowie wyniku stają w obliczu przedefiniowania swojej pracy z zespołem.
Jeśli nie wiesz jak i na dodatek boisz się finalizacji sprzedaży to pewnie rzadko będziesz próbował, niewiele będzie na tym polu sukcesów. Na szkoleniu z finalizacji sprzedaży uczymy jak przepracować lęk przed finalizacją i jak sprzedawać więcej – trenujemy jak skutecznie stosować narzędzia do zarządzania zamknięciem sprzedaży.
Skorzystaj z naszej bezpłatnej strefy wiedzy wikiGamma+ . Znajdziesz tam:
800 pigułek wiedzy
40 filmów edukacyjnych
~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej
Technika GROW służy do wyznaczania celów oraz opracowywania strategii ich realizacji. To prosta i skuteczna metoda, którą może praktykować menadżer ze swoim zespołem.
Mapa myśli (mind mapping) to technika służąca graficznej prezentacji, organizacji i hierarchizacji informacji. To narzędzie niezwykle przydatne w nauce oraz biznesie.
Ta metoda jest wykorzystywana również do poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Może być praktykowana indywidualnie, jak i grupowo. Jest znakomitym narzędziem dla menadżera do wszechstronnej analizy firmowych projektów i podsuwanych przez współpracowników pomysłów.
Netykieta podobnie jak savoir – vivre nie jest ustalona raz na zawsze, a za jej nieprzestrzeganie nie zawsze grozi kara. Jednak uporczywe łamanie netykiety może grozić odsunięciem od jakiejś usługi internetowej lub wykluczeniem z wirtualnej grupy. W skrajnym przypadku, negatywne zachowanie w sieci, może powodować kłopoty z wymiarem sprawiedliwości.
Zapraszamy do naszej
gamma Wiki +
Znajdziesz tam:
800 pigułek wiedzy
40 filmów edukacyjnych
~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.