Prezentacja multimedialna w MS Power Point

Prezentacja multimedialna MS Power Point jest dobrym i pomocnym narzędziem wystąpienia publicznego. Poprzez prezentacje możemy przedstawić swoje myśli, pomysły, rozwiązania, bądź po prostu zaprezentować wybrane treści. Wykorzystuje się ją również do odzwierciedlenia wypowiedzi/wystąpienia, które zapanowano. Prezentacja powinna być intuicyjna dla odbiorcy, powinna być uzupełnieniem, zobrazowaniem omawianego tematu.
Gamma - Prezentacja multimedialna w MS Power Point


Prezentacja multimedialna
w MS Power Point


Co powinna zawierać prezentacja multimedialna ?

 • Stronę tytułową -  Kto, co, dla kogo/komu?
 • Spis treści/Plan prezentacji – Co po kolei? Jaka będzie kolejność prezentowanych treści?
 • Rozwinięcie – Jakie jest meritum prezentowanych treści, o co dokładnie chodzi, rozwinięcie tematu.
 • Podsumowanie -  Wnioski, co wynika z przedstawionych treści.
 • Końcowy slajd- Powinien zawierać, podziękowanie np. za uwagę, za poświęcony czas oraz dane kontaktowe do osoby prowadzącej ( Imię nazwisko, adres e-mail ).

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami

Sprawdź jakie szkolenia online oferujemy:

Multimedialna prezentacja - Zasady tworzenia

Prezentacja multimedialna powinna być dopasowywana ze względu na :

 • Odbiorcę,
 • Temat prezentacji,
 • Pomieszczenie,
 • Długość prezentacji.

Co powinien zawierać slajd?

 • Przemyślany układ obiektów- prosty, przejrzysty przekaz, ustalony porządek np. tekst zawsze pod obrazkiem
 • Stosowanie określonej/ założonej gamy kilku kolorów- odbiorca dostanie „oczopląsu” kiedy każda treść będzie innym stylem, kolorem czy wielkością.
 • Stonowane kolory niemęczące oczu
 • Hasła- Slajd powinien zawierać treści hasłowe, które powinny zostać rozwinięte podczas prezentacji. Ilość tych haseł również nie może być za duża, max 5-6.
 • Każdy slajd powinien mieć tytuł- odbiorca musi wiedzieć w jakiej tematyce znajduje się omawiana kwestia

Tekst na slajdzie:

 • Prosta czcionka- zarówno osoba z przodu jak i z tyłu sali musi mieć dobry i wyraźny obraz by przeczytać tekst bez większego wysiłku
 • Bezpiecznie jest używać standardowych czcionek takich jak np. Arial czy Times New Roman
 • Konsekwencja- Jeden styl czcionki, jedna wielkość, jeden kolor, jeden format
 • Kontrast tekstu i tła- tekst musi być wyraźny i odpowiednio widoczny na tle. Odpowiedni dobór kolorów czcionki i tła np. Kiedy mamy niebieskie tło, wybieramy kontrastujący kolor czcionki żółty lub biały.
 • Krótkie zdania, Hasła, równoważniki zdań- Prezentacja multimedialna konspekt Twojej wypowiedzi a nie całe opowiadanie!

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

Zapraszamy.

Najczęściej popełnianie błędy:  

 • Za dużo tekstu- tekst musi być w odpowiedniej ilości i układzie. Za dużo tekstu spowoduje to, że uczestnik będzie czytał tekst wyświetlony na slajdzie a nie będzie słuchał prezentera treści.
 • Zbyt krzykliwe efekty i dynamiczne animacje-rozpraszają uwagę uczestników prezentacji. Odpowiednia ilość i jakość animacji, przejść slajdów wzbogaca prezentacje, jednak zbyt duża ich ilość lub zbyt odważna dynamika stanowczo jej szkodzą.
 • Zbyt duża ilość „jałowego” tekstu- Lepiej się śledzi prezentowany tekst kiedy zaznaczone są w nim ważniejsze rzeczy. Tekst wygląda przejrzyściej kiedy
 • Błędy ortograficzne-  Nie ma nic gorszego, kiedy uczestnik zwraca Ci uwagę na błędy w prezentacji. Czerwone podkreślenie pomoże Ci zawsze, kiedy coś będzie nie tak z Twoim tekstem, nie ignoruj tego.
 • Kolorystyka i styl tekstu- nieodpowiednie kolory tekstu i tła wraz z np. nadgorliwością prowadzącego może spowodować, że odbiorca prezentacji będzie miał nieczytelny, denerwujący, drażniący obraz przedstawianych treści.

WAŻNE !!!
W prezentacji nie tylko ważne jest to co wyświetlamy na slajdach, ale także to co mówimy. Bardzo duży stopień powodzenia prezentacji zależy właśnie od osoby, która to przedstawia. Tekst wyświetlany na ekranie ma tak naprawdę być tylko wsparciem i dodatkiem dla treści przedstawianych przez prezentera.

Zainteresuj się naszymi szkoleniami. Wybierz z listy kilkunastu szkoleń menadżerskich: i szkoleń sprzedażowych: Wybierz firmę szkoleniową roku. Zapraszamy serdecznie.

 

Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Technika GROW służy do wyznaczania celów oraz opracowywania strategii ich realizacji. To prosta i skuteczna metoda, którą może praktykować menadżer ze swoim zespołem.
Mapa myśli (mind mapping) to technika służąca graficznej prezentacji, organizacji i hierarchizacji informacji. To narzędzie niezwykle przydatne w nauce oraz biznesie.
Pomodoro to prosta metoda pomagająca w zarządzaniu czasem, zwiększeniu koncentracji i podniesieniu efektywności.
Ta metoda jest wykorzystywana również do poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Może być praktykowana  indywidualnie, jak i grupowo. Jest znakomitym narzędziem dla menadżera do wszechstronnej analizy firmowych projektów i podsuwanych przez współpracowników pomysłów.
Netykieta podobnie jak savoir – vivre nie jest ustalona raz na zawsze, a za jej nieprzestrzeganie nie zawsze grozi kara. Jednak uporczywe łamanie netykiety może grozić odsunięciem od jakiejś usługi internetowej lub wykluczeniem z wirtualnej grupy. W skrajnym przypadku, negatywne zachowanie w sieci, może powodować kłopoty z wymiarem sprawiedliwości.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.