Rozwój poprzez szkolenia z prawa pracy

Kiedy Twój pracownik przynosi Ci kolejny wniosek o szkolenie do podpisu czujesz, że za moment nie wytrzymasz i wybuchniesz? Twierdzisz, że pracownicy owszem, mogą się rozwijać, ale tylko w swoim wolnym czasie i za swoje pieniądze? Przeczytaj więc koniecznie poniższy tekst.

   
  Kiedy Twój pracownik przynosi Ci kolejny wniosek o szkolenie do podpisu czujesz, że za moment nie wytrzymasz i wybuchniesz? Twierdzisz, że pracownicy owszem, mogą się rozwijać, ale tylko w swoim wolnym czasie i za swoje pieniądze? Przeczytaj więc koniecznie poniższy tekst. Prawdą jest, że zdarzają się pracownicy, którzy nadużywają możliwości podnoszenia kwalifikacji, co chwila (często na koszt pracodawcy) uciekają niejako w tym celu z firmy.

  Doświadczenie jednak wskazuje, że są to przypadki marginalne – zdecydowana większość pracowników albo nie szkoli się wcale (poza obowiązkowymi szkoleniami BHP, lub narzuconymi przez przełożonego), albo wybiera szkolenia takie, z którego korzyści odniesie także pracodawca. Dodajmy, że jeżeli istnieje łańcuch przyczynowo - skutkowy pomiędzy szkoleniem a korzyścią dla pracodawcy i jest on możliwy do udowodnienia, to koszty udziału pracownika w szkoleniu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, a tym samym zapłacić mniejszy podatek.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Co więcej, istnieją takie obszary w przedsiębiorstwie, w których brak szkoleń może wręcz przynieść realne straty – np. księgowość w świetle ciągłych zmian w ordynacji podatkowej, czy kadry i ostatnio odmieniane przez wszystkie przypadki RODO. Do tej grupy należy też zaliczyć szkolenia z prawa pracy – dobrze wykwalifikowany dział zajmujący się sprawami pracowniczymi pozwoli nie tylko uniknąć nieprzyjemności z np. błędnie naliczonym urlopem, wynagrodzeniem czy błędami w raportach do ZUS. Nowozatrudnieni pracownicy też pierwszą prawdziwą styczność z firmą mają poprzez dział kadrowy (rekrutacja wszak to też próba sprzedaży pracodawcy kandydatowi).

  Warto więc zadbać o to, by byli to prawdziwi fachowcy. Nie w każdym przypadku brak niektórych kompetencji twardych musi być tu podstawą do zwolnienia - jeżeli pracownik ma tzw. podejście do ludzi, potrafi rozmawiać z każdym, zna firmę od podszewki, to w takiego pracownika warto zainwestować wysyłając go na dodatkowe szkolenia, zwłaszcza te dobrze wybrane. Ty zyskasz lepszego pracownika, a on zaś poczuje się dowartościowany faktem, że w niego inwestujesz.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

  Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.