Rozwój poprzez szkolenia z prawa pracy

Kiedy Twój pracownik przynosi Ci kolejny wniosek o szkolenie do podpisu czujesz, że za moment nie wytrzymasz i wybuchniesz? Twierdzisz, że pracownicy owszem, mogą się rozwijać, ale tylko w swoim wolnym czasie i za swoje pieniądze? Przeczytaj więc koniecznie poniższy tekst.

6 czerwca 2018
zdjęcie - Rozwój poprzez szkolenia z prawa pracy
 
Kiedy Twój pracownik przynosi Ci kolejny wniosek o szkolenie do podpisu czujesz, że za moment nie wytrzymasz i wybuchniesz? Twierdzisz, że pracownicy owszem, mogą się rozwijać, ale tylko w swoim wolnym czasie i za swoje pieniądze? Przeczytaj więc koniecznie poniższy tekst. Prawdą jest, że zdarzają się pracownicy, którzy nadużywają możliwości podnoszenia kwalifikacji, co chwila (często na koszt pracodawcy) uciekają niejako w tym celu z firmy.

Doświadczenie jednak wskazuje, że są to przypadki marginalne – zdecydowana większość pracowników albo nie szkoli się wcale (poza obowiązkowymi szkoleniami BHP, lub narzuconymi przez przełożonego), albo wybiera szkolenia takie, z którego korzyści odniesie także pracodawca. Dodajmy, że jeżeli istnieje łańcuch przyczynowo - skutkowy pomiędzy szkoleniem a korzyścią dla pracodawcy i jest on możliwy do udowodnienia, to koszty udziału pracownika w szkoleniu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, a tym samym zapłacić mniejszy podatek.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Co więcej, istnieją takie obszary w przedsiębiorstwie, w których brak szkoleń może wręcz przynieść realne straty – np. księgowość w świetle ciągłych zmian w ordynacji podatkowej, czy kadry i ostatnio odmieniane przez wszystkie przypadki RODO. Do tej grupy należy też zaliczyć szkolenia z prawa pracy – dobrze wykwalifikowany dział zajmujący się sprawami pracowniczymi pozwoli nie tylko uniknąć nieprzyjemności z np. błędnie naliczonym urlopem, wynagrodzeniem czy błędami w raportach do ZUS. Nowozatrudnieni pracownicy też pierwszą prawdziwą styczność z firmą mają poprzez dział kadrowy (rekrutacja wszak to też próba sprzedaży pracodawcy kandydatowi).

Warto więc zadbać o to, by byli to prawdziwi fachowcy. Nie w każdym przypadku brak niektórych kompetencji twardych musi być tu podstawą do zwolnienia - jeżeli pracownik ma tzw. podejście do ludzi, potrafi rozmawiać z każdym, zna firmę od podszewki, to w takiego pracownika warto zainwestować wysyłając go na dodatkowe szkolenia, zwłaszcza te dobrze wybrane. Ty zyskasz lepszego pracownika, a on zaś poczuje się dowartościowany faktem, że w niego inwestujesz.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.