Szkolenie mobbing

Praca jest ważnym elementem naszego życia. Nie chodzi tylko o to, że wykonujemy ją by mieć pieniądze za które zrealizujemy nasze potrzeby, lecz dla wielu osób jest ina integralnym elementem życia pozwalającym na spełnienie się. Ta potrzeba wykonywania pracy dla samej pracy wiąże się z kilkoma zjawiskami, które wzajemnie na siebie oddziałowują. Mowa tutaj o potrzebie władzy, o dominacji jednej osoby nad druga i korzystania z przywileju silniejszego, który aktualnie jest bardzo potępiany przez prawo. 

12 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenie mobbing
 
Praca jest ważnym elementem naszego życia. Nie chodzi tylko o to, że wykonujemy ją by mieć pieniądze za które zrealizujemy nasze potrzeby, lecz dla wielu osób jest ina integralnym elementem życia pozwalającym na spełnienie się. Ta potrzeba wykonywania pracy dla samej pracy wiąże się z kilkoma zjawiskami, które wzajemnie na siebie oddziałowują.
 
Mowa tutaj o potrzebie władzy, o dominacji jednej osoby nad druga i korzystania z przywileju silniejszego, który aktualnie jest bardzo potępiany przez prawo. W efekcie tej dominacji dochodzi do zjawiska jakie określane jest słowem mobbing. Zgodnie z kodeksem pracy oznacza ono działanie lub zachowanie dotyczące lub skierowane w stronę konkretnego pracownika, opierające się na jego nękaniu, w celu zaniżenia jego oceny przydatności zawodowej. Ostatecznie dąży to do jego poniżenia i zmuszenia do dobrowolnego odejścia z pracy.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przeciwdziałanie dyskryminacji, mobbingowi i molestowaniu w zatrudnieniu na podstawie aktualnego orzecznictwa sądowego. Zapraszamy na szkolenie DYSKRYMINACJA, MOBBING I MOLESTOWANIE W ZATRUDNIENIU

Uczestników tego szkolenia interesują również:

 
Samo słowo mobbing oznacza z angielskiego natłok lub banda. Zjawisko, o którym mowa jest aktualnie jednym z najczęstszych problemów nieszczęść psychicznych jakie spotykają ludzi. Warto podkreślić, że jest to świadome działanie, mające na celu psychiczne nękanie pracownika z reguły przez przełożonego/pracodawcę bądź przez innego współpracownika.
 
Mówiąc o takim zjawisku bardzo ważne jest odpowiednie jego rozpoznanie. Należy to do bardzo trudnych zadań i bardzo ważne jest by doszło do zaistnienia wszystkich z poszczególnych czynników tj. : działania nękające muszą być skierowane konkretnie przeciw danemu pracownikowi, muszą być długotrwałe i uporczywe.
 
Ponadto ich celem poniżenie lub ośmieszenie i w ich efekcie dochodzi do obniżonej samooceny osoby poszkodowanej, w tym do stanów depresyjnych związanych z poczuciem odizolowania, czy też wyeliminowania jej z zespołu.
 
Dopiero gdy dojdzie do tych wszystkich czynników możemy mówić o mobbingu. Pojawia się wtedy pytanie jak zareagować? Nie ma co ukrywać, ze potrzeba do tego odpowiedniego wyczucia, którego nikt z nas tak naprawdę nie posiada (o ile nie zetknął się z tą sytuacja wcześniej) dlatego dobrze jest skorzystać z ofert szkoleń uczących jak zachować się w przypadku mobbingu.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.

Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.