Co to jest controlling personalny?

W zarządzaniu kapitałem ludzkim istotnym elementem jest proces monitorowania postępów w pracy pracownika, oraz jego realizacji powierzanych zadań. Temu własnie służy controlling personalny, czyli właśnie monitorowanie działań i postępów w realizacji zadań. Warto tutaj zaznaczyć, że nie jest to typowym kontrolowaniem innych.

   
  W zarządzaniu kapitałem ludzkim istotnym elementem jest proces monitorowania postępów w pracy pracownika, oraz jego realizacji powierzanych zadań. Temu własnie służy controlling personalny, czyli właśnie monitorowanie działań i postępów w realizacji zadań. Warto tutaj zaznaczyć, że nie jest to typowym kontrolowaniem innych. Controlling personalny nie polega na kontrolowaniu, ale właśnie na monitorowaniu i wspieraniu innych.
   
  Na czym więc polega ta technika?

  Co to jest controlling personalny?
   
  W podejściu ekonomicznym do zarządzania przedsiębiorstwem, controlling personalny jest bardzo przydatnym narzędziem, które w znacznym stopniu ułatwia proces zarządzania zasobami ludzkimi.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

  Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

  Dzięki tej technice, można swobodnie analizować, monitorować, oceniać, a w razie potrzeby również podejmować istotne decyzje, czy realizacji celów w poszczególnych obszarach. Controlling personalny jest łącznikiem, który scala politykę kadrową i ekonomiczną w przedsiębiorstwie.
   
   
  W zarządzaniu kapitałem ludzkim istotne jest również, aby wykorzystywać możliwie jak najwięcej możliwości pracowników. Do tego celu warto poznać ich, ich cechy, umiejętności, wiedzę i ukryte możliwości.

  Dopiero wówczas uda się w pełni wykorzystać wszystkie możliwości, jakie posiada dany pracownik i wykorzystać je w swoim przedsiębiorstwie. Jest to bardzo pozytywnie postrzegane zarówno przez dyrektorów przedsiębiorstw, jak i przez kluczowych kontrahentów, którzy chętniej współpracują z przedsiębiorstwami, które znają możliwości swoich pracowników i chętnie z nich korzystają.
   
  Jednocześnie, oznacza to wysokie kompetencje pracowników i umiejętność wykorzystywania ich, co korzystnie wpływa na funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstwa. Dzięki wysokim kompetencjom pracowników firmy mają możliwość nieustannie się rozwijać i budować swoją wysoką pozycję na rynku.

  Tym samym, przekładać się to będzie na sukces przedsiębiorstwa, stabilną pozycję na rynku i nieustanne rozwijanie się i współpracę z coraz większymi kontrahentami, którzy pozwolą na osiąganie jeszcze większych zysków.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

  Zobacz nasze szkolenia HR.

  Zobacz też: szkolenia interpersonalne

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.