Co warto wiedzieć o etykietowaniu produktów spożywczych?

W kwestii żywności często mówi się naprawdę wiele na temat różnych rozporządzeń jak zasady GMP czy aneks 15 GMP, poruszane jest też szeroko zagadnienie zachowania wysokiej jakości i bezpieczeństwa w zakładzie pracy.

zdjęcie - (the_title())


Co warto wiedzieć o etykietowaniu produktów spożywczych?

W kwestii żywności często mówi się naprawdę wiele na temat różnych rozporządzeń jak zasady GMP czy aneks 15 GMP, poruszane jest też szeroko zagadnienie zachowania wysokiej jakości i bezpieczeństwa w zakładzie pracy.

Tymczasem warto powiedzieć coś także de facto o samym już produkcie - o jego przystosowaniu do sprzedaży itp. Konkretniej zaś warto poruszyć temat etykietowania produktów spożywczych. Co warto o nim wiedzieć?

 • 1 fakt - etykietowanie produktów jest regulowane rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady

  No właśnie - przede wszystkim warto sobie znać sprawę, że znakowanie żywności jest całkiem dobrze regulowane rozporządzeniem, które określa przede wszystkim to, jakie informacje muszą znaleźć się na etykiecie.

  Spośród nich jako najważniejsze wymienić można na pewno : nazwę produktu, jego postać, wielkość/masę/objętość, skład, w tym składniki nietypowe, kraj lub miejsce pochodzenia produktu, dane importera lub producenta, informacja o alergenach i kilka jeszcze innych. Z pewnych ciekawostek to warto zaznaczyć, że jeśli woda przekracza w mięsie czy w rybach 5% to ta informacja również musi się znaleźć na opakowaniu.

 • 2 fakt - znakowanie żywności stanowi formę reklamy

  To jest bardzo istotna informacja, której potencjału czasem nie doceniamy. Oczywiście bowiem wszystkie reklamy mają na celu nakierowanie klienta na dany produkt, niemniej jednak w zasadzie ostatecznie to etykieta sprawi, że weźmie on do ręki daną rzecz, że sprawdzi jej skład, coś przeczyta, zainteresuje się i przekona ostatecznie.

 • 3 fakt - rozporządzeniom podlegają także kwestie graficzne etykiety

  Tego typu regulacji nie ma dużo, niemniej stwierdzono, że minimalna wielkość literek ma wynosić 1, 2 mm, zaś w przypadku naprawdę malutkich opakowań może to być 0, 9 mm. Ponadto stwierdzono również, że etykieta ma być jasna i przejrzysta.

 • 4 fakt - szkolenie znakowanie produktów spożywczych jest bardzo przydatne

Dzięki temu będziemy wiedzieć, jak przeprowadzić znakowanie żywności tak, aby jednocześnie złapać klienta i sprostać wymogom prawnym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.