Co warto wiedzieć o pracownikach samorządowych?

Nie ulega wątpliwości, że samorząd terytorialny tworzony jest przez ogół społeczności lokalnej. Większość z nas przynajmniej raz w życiu odwiedziła urząd gminy. Nie zawsze jednak posiadamy dostateczną wiedzę na temat pracowników samorządowych.

zdjęcie - (the_title())


Co warto wiedzieć o pracownikach samorządowych?

Nie ulega wątpliwości, że samorząd terytorialny tworzony jest przez ogół społeczności lokalnej. Większość z nas przynajmniej raz w życiu odwiedziła urząd gminy. Nie zawsze jednak posiadamy dostateczną wiedzę na temat pracowników samorządowych.

Podstawowym aktem prawnym powszechnie w Polsce obowiązującym, regulującym kwestie związane z pracą pracowników samorządowych jest Ustawa o pracownikach samorządowych. Akt ten został uchwalony w dniu 21 listopada 2008 roku.

Nie ulega wątpliwości, że administracja samorządowa zajmuje bardzo ważne miejsce wśród administracji publicznej. Pracownicy zatrudnieni w administracji samorządowej pracują w urzędach gmin, dlatego stykamy się z nimi na co dzień.

Prawie każdy obywatel załatwiał kiedyś jakąś sprawę w urzędzie gminy. Przychodzimy tam chociażby po dowód osobisty. Pracownicy samorządowi muszą stale podnosić swoje kwalifikacje, aby móc należycie służyć swoim obywatelom.

Dlatego też każdy pracownik samorządowy musi brać udział w szkoleniach takich jak na przykład szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016. Wszystkie szkolenia dla pracowników samorządowych muszą być prowadzone przez należycie doświadczonych oraz odpowiednio wykształconych szkoleniowców.

Dobrze byłoby pamiętać o tym, że największy wybór interesujących kursów będziemy mieli w dużych, prężnie rozwijających się miastach. Warto mieć na uwadze, że im większa liczba kursów w danym mieście, tym większy wybór mamy.

Zainteresujmy się również szkoleniami oraz kursami dofinansowanymi ze środków Unii Europejskiej. Tego rodzaju kursy prowadzone są przez odpowiednio wykwalifikowane osoby, dlatego nie musimy obawiać się tego, że szkoleniowiec nie będzie w stanie odpowiedzieć na jakieś pytanie postawione przez uczestnika kursu.

Bardzo często zwierzchnicy wysyłają pracowników samorządowych na kursy. Bardzo dobrze byłoby brać udział w takich kursach. Dzięki temu zdobędziemy odpowiednią wiedzę, potrzebną nam do tego, by móc starannie pełnić powierzone nam obowiązki. Im większa wiedza, tym większe szanse na to, że podejmowane przez nas działania będą skuteczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.