Cudzoziemcy – wyzwania i szanse dla polskiego rynku pracy

Przy obecnych uwarunkowaniach rynku pracy, niskim bezrobociu oraz niedoborze pracowników coraz więcej pracodawców rozważa możliwość zatrudniania w swojej firmie osób niebędących obywatelami Polski. Warto jednak pamiętać, iż przepisy dot. zatrudniania cudzoziemców znacząco różnią się od tych, które dot. zatrudniania osób z polskim obywatelstwem.

   
  Przy obecnych uwarunkowaniach rynku pracy, niskim bezrobociu oraz niedoborze pracowników coraz więcej pracodawców rozważa możliwość zatrudniania w swojej firmie osób niebędących obywatelami Polski. Warto jednak pamiętać, iż przepisy dot. zatrudniania cudzoziemców znacząco różnią się od tych, które dot. zatrudniania osób z polskim obywatelstwem. Dlatego zanim zatrudni się osobę z innego kraju, warto udać się na szkolenie poświęcone zagadnieniom i rozwiązaniom prawnym w opisywanym zakresie, tak by cały proces zatrudnienia przebiegał szybko, sprawnie i w zgodzie z literą obowiązujących przepisów prawa.

  Szkolenie zatrudnianie cudzoziemców w Polsce porusza przede wszystkim tematykę uzyskiwanie przez osoby nieposiadające polskiego obywatelstwa zezwolenia na pracę, zarówno stałą jak i sezonową. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak wglądają procedury i tryb wydawania zezwoleń, jakie są rodzaje zezwoleń w polskim systemie prawnym, jakie ustawa wyróżnia w tym kontekście typy działalności gospodarczej. W końcu wszyscy uczestnicy zapoznają się z procedurą zmiany zezwolenia oraz procedurą jego przedłużania.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce Szkolenie porusza aspekty prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe. Zapraszamy!

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Ponadto, wszyscy uczestnicy opisywanego przedsięwzięcia zapoznają się ze zmianami, jakie ostatnie nowelizacje prawa wprowadziło do oświadczenia o zamiarze powierzania pracy. Przekazana zostanie też wiedza dotycząca zakresu zmian w prawie zatrudniania cudzoziemców, jakie wprowadzono w latach 2017 i 2018.

  Szczególny nacisk zostanie w tym przypadku położony na tzw. decyzje uproszone, jako najnowszą formę legalizacji pobytu i zatrudniania cudzoziemców na terytorium III RP oraz nową definicję wykonywania przez cudzoziemca pracy.

  W końcu, osoby uczestniczące w szkoleniu zostaną przeszkolone z zakresu działań antymobbingowych i przeciwdyskryminacyjnych, tak by mogły skutecznie zwalczać i zapobiegać dyskryminacji cudzoziemców w miejscu pracy. Przekazane zostaną również dobre praktyki z zakresu procesu integracji obcokrajowców.

  Na sam koniec na szkoleniu zostaną omówione sankcje, wynikające z przepisów ustawy o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywających wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jakie grożą osobom, które zatrudnią obcokrajowca z naruszeniem obowiązującego prawa.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.