Czy zarządzanie finansami jest czymś, czego można się nauczyć?

Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas posiada nieco inny zespół cech charakteru. Podobnie jest rzecz jasna z predyspozycjami zawodowymi. Osoby kreatywne, ale z natury introwertyczne idealnie odnajdą się w pracy niewymagającej kontaktu z klientem czy innymi współpracownikami.

Gamma - Czy zarządzanie finansami jest czymś, czego można się nauczyć?


Czy zarządzanie finansami jest czymś, czego można się nauczyć?

Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas posiada nieco inny zespół cech charakteru. Podobnie jest rzecz jasna z predyspozycjami zawodowymi. Osoby kreatywne, ale z natury introwertyczne idealnie odnajdą się w pracy niewymagającej kontaktu z klientem czy innymi współpracownikami.

Osoby pewne siebie i odporne na stres z całą pewnością będą zaś zadowolone z pozycji lidera. Nie ulega wątpliwości, że zawody związane z dużą odpowiedzialnością nie są dla każdego. Na pewno pracy w zawodach obarczonych dużą odpowiedzialnością powinny unikać osoby z podatnością na stres.

Jeżeli jednak jesteśmy pewni siebie, praca odpowiedzialna może być jak najbardziej dla nas. Na pewno osoby odpowiedzialne za zarządzanie finansami mają pracę odpowiedzialną i stresującą. Nie da się ukryć, że zarządzanie finansami z całą pewnością wymaga odpowiednich kwalifikacji. Przede wszystkim jednak należy zadbać o właściwą wiedzę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Wiedzę trzeba stale poszerzać, nawet wówczas gdy uda nam się już zdobyć wymarzone zatrudnienie. Nie ulega wątpliwości, że osoba odpowiedzialna za zarządzanie finansami powinna znać przepisy prawa finansowego. Osoba odpowiedzialna w jakiś sposób za zarządzani finansami powinna również posiadać dużą wiedzę o rachunkowości. Nie da się ukryć, że pomocne może być ukończenie studiów na kierunku finanse i rachunkowość. Na pewno trzeba zaznaczyć, że zarządzania finansami można się nauczyć.

Pomocne mogą być różnego rodzaju kursy oraz szkolenia, najlepiej prowadzone przez osobę doświadczoną i należycie wyedukowaną. Warto przyjrzeć się szkoleniom organizowanym w dużych miastach, jeżeli mamy taką możliwość. Na pewno warto zwrócić uwagę na takie szkolenia jak: finanse dla niefinansistów szkolenie Warszawa czy szkolenie kadry i płace. Nie da się ukryć, że szkolenia powinny być certyfikowane.

Na pewno warto zaznajomić się z ofertą poszczególnych firm szkoleniowych. Jeżeli możemy, zwróćmy uwagę na to czy w naszym mieście nie są organizowane szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Są one prowadzone na wysokim poziomie merytorycznym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.