Jak bronić swoich praw jako konsument?

Ochrona praw konsumenta nie jest łatwa. W dzisiejszym świecie co chwila łamane są jakieś prawa konsumenckie. Niektóre osoby nie są świadome przysługujących im praw, przez co ich prawa często są łamane.

zdjęcie - (the_title())


Jak bronić swoich praw jako konsument?

Ochrona praw konsumenta nie jest łatwa. W dzisiejszym świecie co chwila łamane są jakieś prawa konsumenckie. Niektóre osoby nie są świadome przysługujących im praw, przez co ich prawa często są łamane.

Wykorzystują to bowiem osoby żerujące na niewiedzy konsumenta. Dlatego też dobrym rozwiązaniem byłoby śledzenie przepisów, które informują nas o przysługujących nam prawach. Prawa konsumenta reguluje Ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta. Dobrze byłoby ją prześledzić i zapamiętać przynajmniej podstawowe przepisy. Prawa konsumenta szkolenie również może okazać się pomocne.

Należy wspomnieć również o tym, jak bardzo przydaje się wiedza odnośnie instytucji, które chronią prawa konsumenta. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dba o to, aby przestrzegane były wszelkie prawa konsumenckie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Można do niego zgłaszać skargi na rozmaite ich naruszenie. Nie brakuje również instytucji takich jak Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Rzecznik będzie w stanie nam pomóc, jeżeli w wyczerpujący sposób przedstawimy mu sprawę, z jaką się do niego udajemy.

Wyżej wspomniane szkolenia mogą pomóc nam w zrozumieniu tego do jakiej instytucji należy się udać z nurtującym nas problemem. Wszystkie szkolenia oraz kursy powinny zostać poprowadzone przez należycie doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych szkoleniowców.

Tylko oni będą w stanie przekazać nam rzetelną wiedzę, zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Wiedza praktyczna jest bowiem nie do przecenienia, ale aby móc zastosować jakieś rozwiązanie w praktyce, niezbędna jest również wiedza teoretyczna.

Nie ulega wątpliwości, że ochrona praw konsumenta wymaga sporej świadomości, co zresztą zostało już wspomniane. Jeżeli wiemy, że nasze prawa są łamane, najlepiej zgłaszać to na bieżąco. Jeżeli nauczymy się dopominać przysługujących nam praw, będą one znacznie rzadziej łamane.

Należy jednak dopominać się o swoje prawa w kulturalny sposób. Unikajmy wszczynania awantur i starajmy się formułować swoje żądania w sposób stanowczy. Zawsze warto powołać się na jakiś przepis prawny.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.