Jak określić poziom zaawansowania obsługi pakietu Office?

Ze znajomością programów jest podobnie jak z językami obcymi. To, że ktoś twierdzi, że zna pakiet MS Office, niewiele mówi o jego wiedzy. W pakiecie Office znajdują się różne programy biurowe. Umiejętność obsługi dotyczy niektórych z nich.

zdjęcie - Jak określić poziom zaawansowania obsługi pakietu Office?

Jak określić poziom zaawansowania obsługi pakietu Office?

Ze znajomością programów jest podobnie jak z językami obcymi. To, że ktoś twierdzi, że zna pakiet MS Office, niewiele mówi o jego wiedzy.

W pakiecie Office znajdują się różne programy biurowe. Umiejętność obsługi dotyczy niektórych z nich. Względem każdego, który się zna, trzeba określić poziom zaawansowania. Czasami, kiedy jest to wiedza specyficzna, jak Excel w HR, wiele mówi już taka informacja. Kiedy chodzi o ogólną znajomość, to trzeba określić jej poziom.

Kiedy trzeba określić poziom znajomości MS Office?

Poziom znajomości obsługi różnych programów z pakietu Office trzeba podać w CV. Napisanie ogólnie, że zna się Word i Excel, jest niewystarczające. Lepiej napisać, że zna się Excel na poziomie podstawowym, niż nie napisać nic. Jest to konkretna informacja. Znajomość poziomu swojej wiedzy potrzebna jest też, kiedy chce się ją zwiększyć. Trzeba wiedzieć, czy np. można iść na szkolenie z Excela na poziomie zaawansowanym, czy na to szczebel niżej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Praktyczne szkolenia komputerowe usprawniające pracę w programach takich jak: excel, word

Zobacz:

Jak sprawdzić poziom znajomości Excela?

Czy chodzi o Excel, czy o inny program, są różne sposoby, by ocenić poziom jego znajomości. Można zorientować się, co dany program potrafi. W odniesieniu do tej wiedzy ocenia się swoje umiejętności. Jeśli są one ponadprzeciętne, to kolejny etap nauki to Excel zaawansowany szkolenie. Można także ocenić poziom swojej wiedzy właśnie, patrząc po programach szkoleń.

Programy szkoleń i testy w internecie

Jeśli widzi się, że coś się pojawia na kursie średnio-zaawansowanym, a tego się nie zna, to nie ma się jeszcze tego poziomu. Warto wtedy spojrzeć na programy dotyczące szkoleń na poziomie podstawowym.

Jeśli to, co tam jest omawiane, się zna, to taki jest poziom wiedzy. Wspomóc się też można testami na znajomość wybranego programu. Można takie znaleźć w internecie.

Samodzielna próba określenia poziomu wiedzy jest najbardziej ryzykowna. Nie można się pomylić, bo w pracy okaże się, czy zna się Excel na deklarowanym poziomie. Lepsze sposoby określania poziomu umiejętności to sprawdzić program szkolenia lub rozwiązać test.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.