Jak stworzyć efektywny system wynagrodzeń?

Wysokie wynagrodzenie jest czynnikiem, który najmocniej motywuje pracownika do podjęcia pracy określonego rodzaju i sumiennego jej wykonywania. Nie da się jednak ukryć, że znalezienie dobrze płatnej pracy nie jest zadaniem łatwym.

zdjęcie - (the_title())


Jak stworzyć efektywny system wynagrodzeń?

Wysokie wynagrodzenie jest czynnikiem, który najmocniej motywuje pracownika do podjęcia pracy określonego rodzaju i sumiennego jej wykonywania. Nie da się jednak ukryć, że znalezienie dobrze płatnej pracy nie jest zadaniem łatwym.

Każdy pracownik powinien mieć świadomość tego, co na temat wynagrodzenia mówią przepisy prawa pracy. Nie powinniśmy godzić się na pracę za wynagrodzenie, które jest niższe niż najniższa krajowa. Praca na pełen etat za mniejsze pieniądze jest nielegalna i godzi w dobra osobiste pracownika.

Każdy ma bowiem prawo do otrzymania godnego wynagrodzenia za swoją pracę. W myśl przepisów Kodeksu pracy, wynagrodzenie składa się z elementów obligatoryjnych oraz fakultatywnych, o czym na pewno poinformuje nas szkoleniowiec prowadzący wynagrodzenie pracowników szkolenie. Należy również wiedzieć, że istnieje kilka systemów wynagradzania.

Wśród nich należy wyróżnić: system czasowy, system akordowy oraz system prowizyjny. Oczywiście każdy pracownik może cenić sobie inny system wynagradzania. Każdy z nich ma niewątpliwie swoje wady jak i zalety. Jeśli chodzi o system czasowy, wynagrodzenie w tym systemie może zostać wyrażone w stawce godzinowej albo w stawce miesięcznej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

System akordowy jest mocno powiązany z wydajnością pracy danego pracownika. Im większa wydajność, tym większe pieniądze można zarobić. Nieco podobnie działa system prowizyjny. Czasami jest też tak, że pracownik otrzymuje określoną stawkę za godzinę, a dodatkowo może otrzymać prowizję, jeżeli należycie dopełni swoich obowiązków.

Systemy prowizyjne bardzo często spotykane są w firmach zajmujących się szeroko pojętą sprzedażą. Aby pogłębić swą wiedzę odnośnie systemów wynagradzania, wskazany jest udział w szkoleniu.

Kodeks pracy szkolenia mogą okazać się świetną opcją nie tylko dla pracowników, ale również dla pracodawców. Każdemu pracodawcy powinno bowiem zależeć na stworzeniu jak najefektywniejszego systemu wynagradzania pracowników.

Szkolenie prawo pracy 2020 również może okazać się przydatne, gdyż za rok mają zajść niezmiernie istotne zmiany w prawie pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.