Jak zdobyć wiedzę z zakresu kadr i płac?

Praca w dziale kadr i płac wiąże się nie tylko ze zwiększoną odpowiedzialnością, ale również z koniecznością poznania różnych dziedzin prawa. Pracownik zatrudniony w dziale kadr oraz płac musi zaznajomić się z podstawami prawa finansowego, a także z prawem pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jak zdobyć wiedzę z zakresu kadr i płac?

Praca w dziale kadr i płac wiąże się nie tylko ze zwiększoną odpowiedzialnością, ale również z koniecznością poznania różnych dziedzin prawa. Pracownik zatrudniony w dziale kadr oraz płac musi zaznajomić się z podstawami prawa finansowego, a także z prawem pracy.

Bez względu na to czy jesteśmy pracodawcą czy pracownikiem, musimy przynajmniej kilka razy przewertować Kodeks pracy. Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku - Kodeks pracy jest podstawowym aktem prawnym powszechnie obowiązującym, który reguluje kwestie związane z prawem pracy. W dziale kadr i płac należy posiadać wiedzę odnośnie rekrutacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:

Pracownicy tam zatrudnieni bardzo często są bowiem odpowiedzialni za przeprowadzenie procesów rekrutacyjnych. Nie ulega wątpliwości, że dobrze byłoby również wiedzieć, w których artykułach Kodeksu pracy znajdziemy informacje dotyczące zwolnień lekarskich czy urlopów.

Z całą pewnością dobrze byłoby zainteresować się różnego rodzaju szkoleniami i kursami, dzięki którym nasza wiedza dotycząca prawa pracy będzie większa. Szkolenia Kodeks pracy są niezwykle interesującym przykładem kursu, w którym udział powinien wziąć każdy, kto jest zatrudniony w dziale kadr oraz płac.

Powinny zostać poprowadzone przez doświadczonego szkoleniowca. Najnowszy Kodeks pracy, który być może zostanie uchwalony w roku 2020 również powinien być znany osobom zatrudnionym w dziale kadr i płac.

Oczywiście nie sposób zdobyć wiedzę odnośnie przepisów, których jeszcze nie znamy. Warto byłoby jednak dowiedzieć się jakiego rodzaju zmiany mają nadejść w prawie pracy. Dzięki temu jako pracownik działu kadr i płac lepiej się do nich przygotujemy.

Nie da się ukryć, że bardzo wiele nam to ułatwi. Pracownicy bardzo często przychodzą do działu kadr i płac. Z całą pewnością wielu z nich będzie miało trudności z zaznajomieniem się z nowymi przepisami. Z tego też względu, specjalista zatrudniony w dziale kadr i płac powinien posiadać odpowiednią dawkę wiedzy. Wszystko po to, aby móc pomóc pracownikom w zrozumieniu najbardziej istotnych zmian w prawie pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.