Jakie certyfikaty gwarantują nam bezpieczeństwo kosmetyków?

XXI wiek to czas, w którym coraz bardziej zaczynamy się obawiać tego, że dookoła nas dominuje już prawdziwie sztuczny świat. Co więcej – rosnąca chęć zysku sprawia, że na wiele rzeczy tworzony jest sztuczny popyt.

zdjęcie - (the_title())


Jakie certyfikaty gwarantują nam bezpieczeństwo kosmetyków?

XXI wiek to czas, w którym coraz bardziej zaczynamy się obawiać tego, że dookoła nas dominuje już prawdziwie sztuczny świat. Co więcej - rosnąca chęć zysku sprawia, że na wiele rzeczy tworzony jest sztuczny popyt a następnie na rynek wypuszczane są kosmetyki, suplementy czy inne produkty, które wcale nie zostały jakoś dokładnie przebadane.

Jak się zabezpieczyć przed taką inwazją sztuczności? Jak rozpoznać, który kosmetyk rzeczywiście będzie dla nas dobry?Czy jak coś okaże się złe, to można to zareklamować?

Ocena bezpieczeństwa kosmetyków - aspekty prawne

Przede wszystkim można być w miarę spokojnym - generalnie rzecz ujmując kosmetyki, które kupowane są w aptekach powinny być bezpieczne. A co z drogeriami? Tu należy spojrzeć na certyfikaty bezpieczeństwa - czy są jakieś takie, które gwarantują nam stu procentowe bezpieczeństwo?

Cóż takiego to nic nie jest w stanie nam zapewnić, niemniej jednak istnieją listy europejskich i międzynarodowych certyfikatów oraz ich oznaczeń na produktach, które są renomowane i naprawdę potwierdzone naukowo. Warto się z taką listą zapoznać i mieć na uwadze, że kosmetyki kupowane gdzieś na bazarach czy w tanich sklepach mogą właśnie takich certyfikatów nie mieć. A to, że nic się nie zadzieje po użyciu kosmetyku bez certyfikatu, wcale i zupełnie jeszcze nie oznacza, że jest on bezpieczny...

Szkolenia z kosmetyki - ciekawa wiedza

Skąd można mieć więcej wiedzy na temat wszelkiego rodzaju kosmetyków? Otóż dzisiaj organizowanych jest wszędzie naprawdę wiele przeróżnych szkoleń z zakresu kosmetyki - nawet takich nieprofesjonalnych, które służą jedynie temu, aby po prostu zdobyć większą wiedzę na ten temat, ale tylko i wyłącznie na własny użytek.

Reklamacja produktu leczniczego - czy jest możliwa?

Czy taka reklamacja produktu leczniczego jest możliwa jeśli coś się stanie? Nie do końca - owszem można zgłosić to producentowi, niemniej jednak wynik jest różny. Zaś do apteki, w której kupiliśmy dany produkt, można go zwrócić tylko jeśli ma uszkodzenie fabryczne albo został nieprawidłowo wydany.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.